Bayat, İscehisar, Afyonkarahisar Bisiklet Turu

17 Haziran 2017

Merhaba Sevgili Okurlar,

Bu defa farklı bir tarzla sizlerleyiz. Turumuz geziden çok sportif bir sürüşü kapsıyor. Afyonkarahisar’dan Aydın’a bir günde pedallayacağımız TUR333 projesi için Afyonkarahisar’a gidiyoruz ve gitmişken de antrenman olsun diye  gitmediğim ilçesi İscehisar’a birkaç arkadaşla pedallıyoruz.

Cumartesi günü öğle saatlerinde Fatih bizi Bayat ilçesine kadar araçla bırakıyor. Kerim, Altan ve Samet’le birlikte pedal çevireceğiz. Bayat, Afyonkarahisar arasında İscehisar ilçesi yer alıyor. Ve bir de Köroğlu Beli var.

Bisikletlerimizi araçtan indirip yola hazır hale getiriyoruz ve vakit kaybetmeden pedallamaya başlıyoruz. Bayat çıkışında İscehisar’a kadar 23 km olduğunu görüyoruz. Yola çıkar çıkmaz hafif hafif yükseliyoruz.

Bu yükseliş son kilometrelerde sertleşerek 1416 metrede bulunan Köroğlu Beline kadar sürüyor. Altımızda yol bisikleti ve yanımızda eşya olmadığı için oldukça hızlı yol alabiliyoruz. O nedenle herhangi bir yorgunluk hissi yok.

Geçit zirvesinden sonra hızla inişe geçiyoruz. İscehisar’a kadar durmadan yüksek tempoda ekip olarak pedal çeviriyoruz.

İlçe girişinde yine her zaman olduğu gibi hatıra fotoğrafımı ihmal etmiyorum. Daha önce bir turumu Bayat’ta noktalamıştım. Şimdi ise oradan başlayıp Afyonkarahisar’a kadar eksik kalan kısmı tamamlıyorum. O nedenle İscehisar’a da bisikletle ulaşmış olacağım.

Hedefimiz olan İscehisar’dan sonra yine yüksek tempoda ve molasız, konaklayacağımız otele kadar pedal çeviriyoruz. Yoldan muhteşem keyif alıyoruz. Zaman zaman pelaton oluşturup birbirimizin rüzgarından faydalanıyoruz. Yarın yapacağımız tur için kısa bir antrenmanı da geride bırakmış oluyoruz. Anlayacağınız bir taşla birkaç kuş vurmuş oluyorum. ?

Bayat, İscehisar, Afyonkarahisar Güzergah ve Yükselti Haritası:

Saygılarımla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.