Pedalla Türkiye 70.Gün ( Akyaka – Marmaris )

Ziyaret

21 Temmuz 2007 Akyaka – Marmaris

Bugün Akyaka’dan Marmaris’e giderek orada yaşayan halamları ziyaret edeceğim. O nedenle sabah erkenden uyanıyorum ve 6:17’de yola çıkıyorum. Bisikletim yüklü, eşyalarımı hiç indirmedim bisikletimden. Planıma göre Marmaris’te bir gece kalacağım ve yarın Akyaka’ya geri döneceğim. Azmak kenarında pedal çeviriyorum ve çok geçmeden Fethiye – Marmaris yol ayrımının bulunduğu dörtyola varıyorum. Buradan sonra bir süre okaliptüs ağaçları arasında pedal çeviriyorum.

Bu güzel yerde yolun nasıl geçtiğini fark etmedim bile. Buradan sonra Gökçe köyünden geçiyorum ve önümde rampa beni bekliyor. Hızla bu rampayı da çıkıyorum ve Çetibeli köyüne kadar salınıyorum. Köyü çıktıktan sonra piknik alanında çeşme başında kısa bir su molası veriyorum.

Fazla oyalanmadan yoluma devam ediyorum. Bir süre düz gittikten sonra tekrar rampa ile karşı karşıyayım. 2800 metrelik çıkışı da tempolu olarak çıkıyorum. Bu son rampam, buradan sonra Marmaris’e kadar inişe geçeceğim.

Marmaris’e 9 km yolum kalmış bu arada.

İnişe geçeceğim noktadayım. Marmaris Milli Parkı sınırları içerisine girdim. Buradan sonra Marmaris’e kadar iniş başlıyor.

Saatim 8:00’i gösterdiği sırada Marmaris’e giriş yapıyorum. Epey hızlı geldim buraya kadar.

Marmaris merkezden geçerek İçmeler’e devam ediyorum. Halalarım ve kuzenlerim burada yaşıyorlar. Onlar ile buluşmaya az kaldı. İçmeler’e 8:16’da giriş yapıyorum.

İçmeler’in sahilini yukarıdan fotoğraflıyorum.

Yoldaşım da dahil ediyorum bu güzel manzaraya.

Saat 8:27’de halamlara varıyorum ve uyandırıyorum. 🙂 Hepsi ile hasret gideriyoruz. Kuzenlerimde buradalar ve birlikte vakit geçiriyoruz. Güzel bir kahvaltıdan sonra kuzenim Yusuf abim ve ailesi ile denize gidiyoruz. Burada epey denize giriyoruz.

Sıcak iklim ağacı Palmiye. 🙂

Yusuf abim ile hatıra fotoğrafı… Herşey yolunda ve mutluyum. Bu hafta turumun moral haftası. Kaç gündür aile eşrafından kimseyi görmüyordum. O nedenle epey keyifli vakit geçiriyorum.

Saat 15:00 gibi eve dönüyoruz. Hep birlikte yemek yiyoruz. Bu esnada yoldaşım ise bahçede kilitli olarak dinleniyor. Onca km beni üzerinde taşıdı, o da dinlenmeyi hak ediyor. 🙂

Akşama doğru ise kuzenlerimin iş yerlerine gidiyoruz ve orada birlikte vakit geçiriyoruz.

Saat 23:00’e kadar böyle vakit geçiriyoruz. Tabi bu saatten sonra diğer hayat başlıyor Marmaris’te. Kuzenlerim ile geceye akıyoruz. 🙂 Eve döndüğümüzde ise gece 3’ü geçiyordu. Süper eğlendik…

Yol Bilgileri

Akyaka – Marmaris arası 30 km. Yolda iki tane rampa bulunuyor. İki rampada ortalama 3 km kadar. Yolun manzarası ise süper, orman içinde seyrediyorsunuz. Yol üzerinde petrol, köy ve tesisler yeterince var. Tek dikkat edilmesi gereken husus ise ara ara darlaşan yollar. Sanıyorum oralarda genişletilmiştir.

Gün Toplam Km: 39,45 | Ort. Hız: 20,8 | Max. Hız: 58,2 | Bisiklet Kullanma Süresi: 01:53:04

Tur Toplam Km: 5303,94

70.Gün Harita ve Yükselti Tablosu (Akyaka-Marmaris-İçmeler); Haritayı büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız?

Sevgi ve Saygılarımla…

Pedalla Türkiye 70.Gün ( Akyaka – Marmaris )” üzerine bir düşünce

  • 14 Şubat 2011, 20:23
    Permalink

    keyifler yerinde …ALLAH(c.c) bozmasın….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.