Pedalla Türkiye 95.Gün ( Kırklareli – Lüleburgaz )

Asker Ziyaretleri

15 Ağustos 2007 Kırklareli – Lüleburgaz

Bugün sabah 7:00 uyanıyoruz ve Necati Abi ile hazırlanıp bisikletlerin yanına iniyoruz. Bisikletlerimizi de toparladıktan sonra Fikret Albay ve Dursun Abiyi bekliyoruz. Onlarda geldikten sonra kahvaltı yapmak için bir yer arıyoruz. Bir börekçi buluyoruz ve hemen oturup siparişlerimizi veriyoruz. Karnımızı birkaç bardak çay ve börek ile doyurduktan sonra 8:45’te anca hareket edebiliyoruz. Pedallar dönerken 8:56’da Kırklareli’yi geride bırakıyoruz. Son kez fotoğraf çekilmeyi ihmal etmiyorum tabi.

Şehri daha çıkar çıkmaz üç tane yavru köpek peşimize takılıyor. 🙂 Küçücük ayakları ile bize yetişmeye çalışıyorlar. Yuvalarından da gittikçe uzaklaşıyorlar. Köpekleri pek sevmem ama bunları görünce insanın içi bir garip oluyor. Tabi gözüm daima çevreyi kolluyor. Olur da annesi falan çıkar mıkar. 🙂

Bu üç yavru köpekcik epey geliyor ardımız sıra. Çokta uzaklaşmadan bir şekilde kovalıyorum artık. Yoksa ayak bağı olacaklar bize.

Fikret Albayımın isteği üzerine önümüze çıkan her köyde duruyoruz. 3-5 km’de bir köy var. Bu beni biraz yavaşlatıyor ve ister istemez sıkılmaya başlıyorum. Üsküpdere Köyünde yine moladayız ve iki bardak çay içiyoruz. Saat 10:40 ve yola devam. Pınarhisar’a 13 km yolumuz kaldı, manzara ise çok güzel. Heryer günebakan (ayçiçeği) tarlaları ile çevrili…

Bir tane yüzünü güneşe dönmüş günebakan. 🙂

Bu tarlada da ne olduysa hastalığa yakalanmış herhalde. Durumlar içler acısı…

Pınarhisar’a saat 11:33’te nihayet giriş yapıyoruz. Sıklıkla durduğumuz için karnımda acıktı. Burada yemek molası vereceğiz.

Pınarhisar küçük ve çok güzel bir ilçe. Yol kenarında bulunan lokantaya oturuyoruz ve yemeklerimizi ısmarlıyoruz. Necati Abim ısmarlıyor benim yemeğimi tabi. 🙂

Bu güzel yemeklerden sonra yola çıkma zamanı geliyor. Fikret Albay ve Dursun Ali Abi buradan ayrılacaklar. Onlar Vize’ye doğru gidecekler. Biz ise Necati Abim ile Lüleburgaz’a doğru gideceğiz. Buradan sonra tempomuz biraz yükseliyor tabi. 🙂 En azından sık sık durmuyoruz.

Buradan sonra yolda çok güzel akıyor, rüzgar arkamızda keyifle seyahat ediyoruz. Necati Abim ile muhabbet güzel. 🙂 Lüleburgaz’a vardık sayılır. İlçe girişindeki askeri birlikte Erzincan’dan arkadaşım Emrah vatani görevini yapıyor. Bende buraya kadar gelmişken ziyaret etmeden geçmeyim diyorum ve nizamiyeye giderek ziyaretçi girişi yapıyoruz. Necati Abim ile Emrah’ı beklemeye başlıyoruz, çok geçmeden geliyor ve muhabbete başlıyor. Onun içinde sürpriz oldum, birazda moral tabi. 🙂 Keyifli vakit geçiriyoruz. Son olarak hatıra fotoğrafının ardından ayrılıyoruz.

Lüleburgaz merkeze ulaşıyoruz ve kendimizi Öğretmenevine atıyoruz. Necati Abim ile bir odaya yerleşiyoruz ve biraz dinlendikten sonra dışarı çıkıyoruz. Tabi burada bulunan bir diğer arkadaşımız Cahit Hoca ile irtibat kuruyoruz ve öğretmenevi bahçesinde buluşuyoruz. Birlikte çaylarımızı yudumluyoruz. Cahit Hocam ile hatıra fotoğrafı çekilmeyi ihmal etmiyoruz tabi. 🙂 Necati Abim ve Cahit Hocam…

Cahit Hocam ve ben…

Sonra Lüleburgaz’ı gezmeye çıkıyoruz hep beraber.

Tabi akşama doğru Dursun Ali Abide Lüleburgaz Öğretmenevine geliyor. Vize’den son Fikret Albay ile buraya gelmişler. Fikret Albay Ordu evine yerleşmiş, Dursun Abide buraya gelmiş.

Lüleburgaz’ın görülebilecek her yerini geçiyoruz. Bu defa yine bir asker ziyaretine gidiyoruz. Bisiklet dostumuz sevgili Fatih Buzgan’ı ziyaret edeceğiz. Lüleburgaz Ordu Evinde görevli arkadaşımızı da ziyaret ettikten sonra Lüleburgaz gezimize devam ediyoruz.

Gezintiler sonrası biraz yorgun düşüyoruz ve öğretmenevine dönüyoruz. Dinlenmek için uzanıyoruz yataklarımıza. Bugün bu şekilde sonlanıyor. Sabah kahvaltı için Cahit Hocama gideceğiz.

Yol Bilgileri

Hafif inişler ve çıkışlar buralarda da devam ediyor. Kırklareli, Pınarhisar üzerinden Lüleburgaz toplam mesafe 60 km dolaylarında. Yol manzaraları ise çok güzel. Günebakan tarlaları ile seyahat ediyorsunuz. Burada yol üzerinde bolca köy bulunuyor…

Gün Toplam Km: 63,09 | Ort. Hız: 16,3 | Max. Hız: 47,0 | Bisiklet Kullanma Süresi: 03:51:34

Tur Toplam Km: 7290,22

95.Gün Harita ve Yükselti Tablosu (Kırklareli-Lüleburgaz); Haritayı büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız?

Sevgi ve Saygılarımla…

Pedalla Türkiye 95.Gün ( Kırklareli – Lüleburgaz )” üzerine bir düşünce

  • 02 Mayıs 2011, 22:52
    Permalink

    keyifle okuyorum..harika…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.