Ardıçlı Gölü Bisiklet Gezisi

04 Ekim 2009

Merhaba Sevgili Arkadaşlar,

Bayramdan sonra yeni yeni düzelen havayı fırsat bilerek Pazar günü 4 arkadaş Ardıçlı Gölü gezmeye gittik. Bize 2 arkadaşımızda motosikleti ile eskortluk yaptı tabi ki. Turumuza sonradan ise bir arkadaşımız katıldı. Toplam sayımız bir ara 7’ye kadar ulaştı.

Sabah 9’da Erzincan Dörtyol’da buluşuyoruz. Ben, Suat, Ahmet ve Yusuf ile birlikte 4 kişi olarak basıyoruz pedallara. İstikametimiz Munzur dağları yamacında bulunan Yaylabaşı Köyü.

Yusuf beklemede…

Suat ve Ahmet geliyor ileriden…

Yolumuz üzerinde bulunan Çatalören (Brastik) köyünde su takviyesi yapıyoruz.

Köyden bir manzara…

Yaylabaşı Köyüne varıyoruz. Buradan sonra yolumuz sağlam rampa. Öncelikle burada oturup bir çay molası veriyoruz. Biz dinlenirken Fatih ve Bahri arkadaşlarımızda motoru ile geliyorlar. Sırt çantası vb eşyalarımızı onlar taşıyor. kahvaltı yapmadığım için burada da bir şeyler atıştırıyoruz. Molanın ardından yola koyuluyoruz.

%10’luk eğimli toprak yolda yavaş yavaş çıkış devam ediyor.

Karşı dağın hemen altında bulunan beyazlık alan Ekşisu Önemli Doğa Alanı… Suat bu manzaraya karşı poz veriyor…

Henüz rampaya başlayalı 2 km kadar oluştu ki arkamızda gelen Suat ve Ahmet’i göremez olduk. Fatih arkadaşımız motoru ile aşağıya iniyor ve lastikleri patladığını söylüyor. Yarım saat kadar bekliyoruz arkadaşlarımızı. Beklerken de birkaç fotoğraf çekiyoruz.

Bekleme anında sürekli telefon ile irtibat kurduğumuz Samet yetişiyor bize.

Samet hızla yanımıza yaklaşıyor…

Hemen ardından lastiğini yapan Suat ve Ahmet geliyorlar yanımıza.

Biraz ilerledikten sonra bir su başında mola veriyoruz. Dağdan gelen buz gibi suyu kana kana içiyoruz ve mataralarımızda ki suyumuzu da tazeliyoruz.

Molanın ardından tekrar tırmanışa geçiyoruz. 5 km tırmanışın ardından nihayet varıyoruz Ardıçlı Göle. Küçük ve çok şirin bir göl.

Bisikletim ile gölü aynı karede çekiyorum…

Birde bu açıdan…

Samet arkadaşımız bir süre sonra geri dönüyor dershaneye yetişeceği için. Dinleniyoruz ve muhabbet ediyoruz. Bir süre sonra gölü yukarıdan çekmek için dağa çıkıyorum. Bisikletlerimizi gölün hemen yanına diziyoruz ama seçmek biraz zor.

Yukarıdan sonra yavaş yavaş aşağıya, arkadaşlarımın yanına iniyorum. İnerken fotoğraf çekmeye devam ediyorum tabi…

Ahmet ile Suat’ın fotoğrafını çekiyorum dönmeden önce…

Ardıçlı Göl’de güzel vakit geçirdikten sonra dönüşe geçiyoruz. Çıkmış olduğumuz 5 km’lik rampayı dikkatli bir şekilde tekrar inmeye başlıyoruz. Saatler süren tırmanışı dakikalar içinde inmek çok eğlenceli oluyor. Yaylabaşı Köyünün ardından Erzincan’a doğru gidiyoruz. Çevre yoluna ulaşınca saat erken olduğu için rotayı Ekşisu’ya çeviriyoruz. 10 km sonunda Ekşisu’ya varıyoruz. Hemen karnımızı doyurmak için, lokantaya oturuyoruz.

Karnımızı doyurduktan sonra çaylarımızı içiyoruz ve başlıyoruz yine merkeze doğru pedalları çevirmeye. Yolumuz üzerinde Ilıca tesislerine uğruyoruz.

Son fotoğrafımız Ekip ve Ilıcalardan geliyor…

Bu güzel gün sonunda toplamda 65 km pedal çevirmişiz. Kendi adıma ben çok eğlendim. Diğer arkadaşlarımda diliyorum en az benim kadar eğlenmişlerdir. Bir başka gezide buluşmak dileği ile…

Güzergâh haritamız;

Sevgi ve Saygılarımla…

Ardıçlı Gölü Bisiklet Gezisi” üzerine 6 düşünce

 • 05 Ekim 2009, 15:47
  Permalink

  Erbit üyelerine selam eder bu güzel gezilerinden dolayı kendilerini tbr ederimmm…

 • 06 Ekim 2009, 10:21
  Permalink

  önecelikle slm pedalla nın değerli üyeleri pazar günü yaptığımız gezi çook hoş vede eğlenceliydi rampa nekadarda zorlu olsada beni yıldırmadı:) serkan abim sayesinde yine faklı yerler gördük.manzar doğa muhteşemdi erbit ekinin diğer üyleri bu zevkli geziyi kacırdılar.fotograflar çook harika bi başka havva katıyıyo tabiki,geziye katılan arkadaşlarıma burdan tekrar teşk ediyorum,inş böyle zevkli gezileri tekrarlarız.serkan abime çalışmalarında emeklerinde kolaylıklar diliyorum.

 • 06 Ekim 2009, 18:43
  Permalink

  çok azda kalsam yanlarında çk keyfliydi bunun için Serkan abime çokçok teşekkür ediyorum ayrıca Suat abimizin bize katmış olduğu neşe ve keyfiten dolayı ayrıca teşşekkür ediyorum turların devamı dileğiyle…

 • 06 Ekim 2009, 23:13
  Permalink

  suat beni kastetti sanırım.gezi uzun bir aradan sonra olması iyi oldu.katılmak isterdim ama nasip olmadı.inşallah sonrakine.gezi güzergahı isabetli olmuş.gidilmesi gereken bir yermiş.

 • 15 Ekim 2009, 19:26
  Permalink

  Gezi harikaydı çook zevkli geçti.Farklı yerleri görmek heycan verici.Serkan abime teşekkür ederim…

 • 15 Kasım 2009, 15:22
  Permalink

  tek kelime ile harika bir gezi olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.