Yine yollardayız. Her Perşembe olduğu gibi saat 10.00’da Özgün Bisiklette buluştuk. Bazı ihtiyaçlarımızı giderdikten sonra Ergan Alışveriş Merkezinde buluşmak üzere ayrılıyoruz. Saat 11.00’de Ergandan yiyecek bir şeyler aldıktan sonra Beytahtı Mesire Alanına gitmeye karar verip yollara düşüyoruz. Tabi tabele sevdamızdan hiç vazgeçmedik. Yol çok güzel ve akıcı, hava sıcaklığı rahatsız edici değil. Keyifle yol alıyoruz.

Beşsaray yoluna ilerliyoruz. Yol çok tatlı. Yoldaki çeşme bizi çok rahatlattıyor. Su müthiş, yaklaşık 10 dakika çeşme başında oylalandıktan sonra yola devam diyoruz.

Beşsaray köprüsünde yine duruyoruz. Hava bozuyor, ekiple yola devam mı diye istişare yapıyoruz. Ama geziden vazgeçmiyoruz. Munzur dağının muhteşem görüntüsüne bakıp devam diyoruz.

Ve Beytahtına varıyoruz. Yağmur hafiften çiseliyor. Öyleki şiddetini artırsa ağaçtan başka sığınacak hiç bir şey olmadığını görüyoruz. Ama bizler bu güzelim yerin keyfini çıkarmaya başlıyoruz. Nurallahın makinesı bir başka. Muhteşem suyun keyfini en çok o çıkarıyor doğrusu. Sonunda Rıdvan’da dayanamıyor bu keyfe.

Su sefasından sonra bir şeyler yiyoruz. Tabi yiyecek olarak bu sefer meşhur Erzincan tulum peyniri, Kemaliye ekmeği, yerli domates ve elma suyumuz var. Buda benim yol arkadaşım.. 2007 SEDONA -711v

1 saatlik aradan sonra yine yollardayız? Ve işte Erzincana 15 km uzaktaki Beytahtı manzaraları? Doğa burada bir başka oluyor. İnsanın buradan gidesi gelmiyor?

Dönüş başlıyor. Yine Erzincan tabelasında fotograf çektiriyoruz.

Toplam Yol: 37 km ve yaklaşık süre: 2 saat 10 dk. olan yolculuğumuz Erzincan toki konutlarında sona erdiyor. Çok keyifli geçen geziden güzel anılarla ayrılıyoruz.

GEZİ EKİBİ:SEMİH CEYHUN-SUAT BAĞLAN-RIDVAN ÖZDEMİR-NURULLAH KURDAL-AHMET CANTEKİN

Gönderen : Semih CEYHUN

This entry was posted on Perşembe, Temmuz 23rd, 2009 at 22:53.
Kategori: Sizden Gelenler.

4 Yorum,

 1. Aydın Günaydın

  Erbit gezilerine devam ediyor. Çok güzel bir gezi olmuş. Katılan tum arakdaşa önce selamlar sonrada ayakalrına sağlık diyorum.

 2. SUAT BAĞLAN

  erzincanın doğası harika insanın bu güzelliği görünce bisikletin üstünden hiç inmek istemiyor teşk.semih hocam.fotograflar harika.

 3. ahmet

  herkesin bu gezilere katılmasını isterim çok harika bi duygu hocam resimleri süper teşekkürler

 4. Merhaba Sevgili Arkadaşlar,
  Çok güzel bir gezi olmuş. Erbit’in gezilerinin devamını bekliyoruz. Ellerinize ve ayaklarınıza sağlık…

  Sevgiler…
  Serkan TAŞDELEN

Yorum Yaz “Beytahtı Bisiklet Gezisi ? Semih Ceyhun”

Serkan TAŞDELEN | pedalla.com | .net | .org | serkantasdelen.com.tr | Tüm hakkı saklıdır | 2014