Kastabala Vadisine Sadakat 2.Gün (Bala-Kırşehir)

19 Kasım 2008

İkinci günümüzde hava 5 derece ve biz yine yoldayız. Amacımız Kırşehir’e ulaşmak ama hava koşulları yine çok önemli. Bala’dan ayrılıyoruz.

Karakeçili çok yakın olduğu için orada kahvaltı yapmak istiyoruz.

İç Anadolunun bozkır iklimi her tarafa hakim…

Havanın soğukluğunu Feyyaz’dan anlayabilirsiniz…

Hava soğuk olmasına karşı yol çok güzel ama bir yere kadar. Çok geçmeden yol yapım çalışmaları başlıyor. Asfalt yol bir anda çamura dönüşüyor. Zar zor ilerliyoruz ve bir süre sonra tam anlamı ile kilitleniyoruz.

Karakeçili’ye 5 km yol var ama biz ilerleyemiyoruz. Çamurdan lastiğim bile dönmüyor. Arka vitesimde arıza verince tam oluyor. Bisiklet elimde bir süre ilerliyorum. Yol bitmek bilmiyor. Tam bir işkenceye dönüyor.

Karakeçili?ye varıyoruz ve kahvaltı için bir yer buluyoruz. Kahvaltı esnasında önümüzdeki yol için bilgi alıyoruz ve aldığımız cevap geldiğimiz yolun aynısı olduğu oluyor. Hemen bir şeyler düşünüyoruz. Öncelikle bisikletlerimizin çamurunu bir çeşme başında yıkıyoruz. Ardından Kaman?a kadar otobüs ile geçmeyi planlıyoruz. Her saat başı bir otobüs geçiyor tabi. Hemen yola çıkarak gelecek olan otobüsü bekliyoruz. Biraz bekledikten sonra geliyor ve durduruyoruz. Uzunca bir dil dökmenin ardından bisikletleri almayı kabul ediyor ve hemen bagaja koyuyoruz. Otobüste bir Hakan Ata ile tanışıyoruz sağ olsun bizi Kaman?a yemeğe davet ediyor ve kırmıyoruz. Yemeğin ardından vakit kaybetmeden yola çıkmak istiyoruz ve ayrılıyoruz. Öncesinde birazcık Kaman’dan manzaralar…

Sevgili Hakan ATA ile…

Hava yine kapalı ha yağdı ha yağacak. Bir süre ilerledikten sonra yağmur bizi yakalıyor nihayetinde. Sağanak yağmur altında ilerliyoruz. Feyyaz’ın lastiğinin havası iniyor. Yağmur atında havasını şişirip devam etmeye çalışıyoruz. Ama bir süre sonra yine iniyor ve şiddetli yağış devam ediyor. Tabir yerinde ise sucuk gibi olduk. Ardından pikap tarzında bir araç duruyor ve bizi Kırşehir’e kadar götüreceğini söylüyor. Hemen kasasına bisikletleri yüklüyoruz. Yol boyunca müthiş derecede üşüyoruz. Araç 130-140 km hızla yol alıyor. Bu durumda biz arkası açık olan pikapta donuyoruz. Nereye gideceğimizi soruyorlar ve hiçbir yeri bilmediğimiz için Kaman’dan Hakan’ın bahsettiği oteli tarih ediyoruz. Sağ olsunlar bizi otelin kapısının önüne kadar getiriyorlar.

Bizi minübüsüne alan arkadaşlar ile Kırşehir’de dolaşırken karşılaşıyoruz…

Geceyi burada geçireceğiz. Hemen odalarımıza yerleşiyoruz, günün finalinde sıcak bir banyo çok iyi geliyor.

Gün Toplam: 57.42 Km | Ort.Hız:15.3 | Max.Hız:47.4 | Bisiklet Kullanımı: 03:45:04

2.Gün Harita ve Yükselti Tablosu (Bala-Karakeçili); Haritayı büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız.

Kaman-Kırşehir; Haritayı büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız.

Sevgi ve Saygılarımla?

Turun 3. günü için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.