Katlagel | Katlanabilir Bisiklet Festivali 2.Gün

katlagel-2-gun-banner

26 Nisan 2013

Merhaba Sevgili Arkadaşlar,

Katlanabilir Bisiklet Festivalimizin ikinci günü ile sizlerle birlikteyiz. Bugün rotamız düne göre çok daha güzel. Dün çevre köyleri gezmiştik, bugün ise Gökova körfezinin eşsiz güzelliğinde pedal çevireceğiz. Akbük koyuna giderken sağ yanımızı heybetli dağlar, sol yanımızı Gökova körfezinin muhteşem maviliği süsleyecek.

Bugün düne göre bir saat erken kalkıyoruz. Katılımcı arkadaşlarımız akşama dönüşe geçecekleri için günü daha erken bitirme niyetindeyiz. Sabah 8.00′ de kahvaltı masasında bütün arkadaşlarla buluşuyor ve neşeyle kahvaltımızı yapıyoruz.

Bu arada Düzce’den gelen misafirlerimiz beklenmedik bir şekilde bugün tura katılamayacaklarını bildiriyorlar.

Saat 9.00 da 20 kişi  pedal başında hazır oluyoruz. Yola çıktıktan sonra manzaranın güzelliğinde sık sık duruyoruz ve fotoğraf çekiyoruz. Bu anlamda ilk fotoğraf molası 3. km’ de Çınar Koyu oluyor. Bu güzelliği çekip arkadaşlarımın toplanmasını bekliyorum.

IMG_7912

Katlanabilir bisikletli 20 kişi Gökova körfezinde pedal çevirmenin mutluluğunu yaşıyor. Bize de o mutluluğu ölümsüzleştirmek düşüyor. 😉

IMG_7932a_a_aa

Denizin kenarından pedallamaya devam ediyoruz. Bir sonraki molaya kadar herkes kendi temposunda devam ediyor.

IMG_7938

Hava çok güzel olunca, manzaralar da bir o kadar güzel oluyor.

IMG_7945

Mavi ile yeşilin içinde kaybolmaktan daha güzel bir şey yok. HUZUR 🙂

IMG_7955

Turnalı köyüne ulaşıp burada mola veriyoruz. Maden suyu ve çay ısmarlıyoruz kendimize. Yaklaşık yarım saat dinleniyoruz ve arkadaşların toplanmasını bekliyoruz.

Keyifli dakikalardan sonra tekrar devam ediyoruz.

IMG_7957

Yine bir manzara ve yine fotoğraf molası. 🙂 Manzara ile çekilmek için toplanıyoruz ama manzara arkamızda kayboluyor. 🙂

IMG_7962

Merve ve Sadık da fotoğrafa yetişiyorlar. 🙂

IMG_7963

Bir süre sonra hafif tırmanışlar başlıyor ve zorlanmaya başlıyoruz. Katlanabilirler dişli kombinasyonu ve lastik çapı ile çok olmasa da biraz zorluyorlar. Tabii bu kişinin kondisyonuna göre değişir. 🙂 Çıkışların ardından bizi inişler beklediği için mutluyuz. 🙂

IMG_7967

Turnalı’ dan çıktıktan sonra herkes yine kendi temposunda devam ediyor. Akbük’ e 15 km var. Orada hep birlikte buluşacağız. Biz  bir grup arkadaş olarak ortalarda pedal çeviriyoruz. Bir mola sırasında fotoğrafımız sabote ediliyor. 🙂 Aniden duruşa geçen arkadaşın arka lastik havada. 🙂

IMG_7974

Gökova’nın muhteşem koylarında  pedal çevirmeye devam.

IMG_7975

Akbük yol ayrımına geldik, artık buradan sonra pek bir şey kalmıyor. Oktay’ın tabela hatırası…

IMG_7977

Tabeladan sonra durmadan Akbük’e kadar geliyoruz. Ve bisikletlerimizi park eder etmez kendimizi denize atıyoruz. 🙂 25 km kadar yol geldik ve havanın etkisiyle epey terledik. Deniz ilaç gibi geliyor bize… 🙂

IMG_7980

Bir Katlagel klasiği olan park sistemi çok ilgi çekiyor. Her durduğumuz yerde bisikletlerimizi standart ve nizami şekilde park ediyoruz. Böyle hem güzel görünüyor, hem dikkat çekiyor.

IMG_7983

Bugünün en güzel sürprizi bu minik köpek oluyor. O kadar şirin, tatlı, yumoş birşey ki… Bunu ben bile söylüyorsam inanın yani; pek köpek sever sayılmam da 🙂

IMG_7987

Sadece dizlerine kadar denize girenler bile tüm yorgunluğu atıyorlar.

IMG_7990

İstanbul’dan Gökhan da sahilde gezinenlerden. 🙂

IMG_7992

İsmail ve Oktay deniz sefası yapıyorlar. 🙂

IMG_7993

Uğur kardeşimiz tüm cesareti ile kendini körfezin soğuk sularına bırakıyor.

IMG_8007

Hemen ardından İsmail düşüyor suya. 🙂

IMG_8016

Herkes ne kadar da mutlu, işte asıl aradığımız manzara bu. Gülmek ve daima gülmek. En çok ihtiyacımız olan şey bu…

IMG_8021

IMG_8023

Öğle yemeklerimizi yedik artık yavaş yavaş hazırlanıyoruz. Birazdan dönüşe geçeceğiz. Turumuzun sonuna yaklaşırken biraz da hüzün başlıyor…

IMG_8033

Gökhan, Oktay ve Uğur’dan bir kare…

IMG_8037

Akbük’ün berrak ve tertemiz denizinden bir kare…

IMG_8041

Birazdan çıkacağımız rampa karşımızda uzanıyor boylu boyunca. 🙂 Onun için biraz enerji toplayıp yola çıkıyoruz.

IMG_8043

Saat 14.00’de Akbük’ten ayrılıyoruz ve pedallar dönmeye başlıyor. Yine herkes kendi temposunda devam edecek. Birkaç buluşma noktasında toplanacağız, ardından tekrar devam edeceğiz yolumuza. Veee yola çıkar çıkmaz tırmanış başlar. Kendini zorlamak istemeyen arkadaşlar bisikletleri ellerine alıp çıkıyorlar. En doğrusu da bu, henüz ısınmayan bacaklar ile burayı zorlamak pek doğru olmaz.

IMG_8046

Fatih buddy’nin keyfi yerinde, döne döne çıkıyor rampayı. 🙂

IMG_8049

Kaya Abimde bir süre sonra pedal çevirmeye başlıyor. Toplasan bir km bile yok ama çok sert olduğu için gereğinden fazla yoruyor.

IMG_8051

Buradan sonra geldiğimiz yoldan pedallamaya devam ediyoruz. Manzaralar aynı olduğu için fotoğraf çekmiyorum. Arada durup arkadaşları bekliyorum, sonra tekrar pedal çevirmeye devam ediyorum.

Turnalı’ da tekrar hep birlikte buluşuyoruz. Sonra kamp alanında buluşmak üzere pedal çeviriyoruz.

Saat 17 gibi kampa ulaşıyoruz. Çadırlarımızı toplayıp yavaştan hazırlanmaya başlıyoruz. Bu arada bugün Kaya Abimizin doğum günüymüş, kamp alanında hep birlikte kutluyoruz. İyi ki doğdun, iyi ki aramızdasın abicim. 🙂

Bir süre vakit geçirdikten sonra, arkadaşlarımızın otobüs saatinde buluşmak üzere ayrılıyoruz. Saat 21.00’de hemen hemen bütün arkadaşlarımız gitmiş oluyor. Bir sonraki festivalde buluşmak üzere sözleştik, birbirinden güzel iki günün hatıraları ile vedalaştık. Tüm gelen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

2.Gün Güzergâh Haritamız:

katlagel-2-gun

Sevgilerimle…

Katlagel | Katlanabilir Bisiklet Festivali 2.Gün” üzerine 3 düşünce

  • 17 Mayıs 2013, 14:43
    Permalink

    kaç km yol gittiniz acaba

  • 03 Mayıs 2014, 03:22
    Permalink

    katlanabilir bisikletlere bakarken, organizasyonunuzu gördüm. herşeyi inelemey çalıştım, sanki ben de o anlarıyaşadım, ilerleyen senelerde Ankaradan katılmayı ümit ederek, katılan ve ekip olan tüm arkadaşaları tebrik ediyorum. (2 teker bir sevdadır)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.