Mekke – Roma Bisiklet Turu Öncesi ( İstanbul )

Merhaba Sevgili Dostlar,

Mekke – Roma turu, Schengen vize başvurusu için İstanbul’a geldim. Erken gelme sebebim olan vizeyi maalesef alamıyorum. Nedeni mi? Çok garip arkadaşlar. Ürdün ve Suriye için sorun yok,çünkü Türk vatandaşına vize yok. Ama ne oluyorsa bu Avrupa için vize almak çok zor. Belirtiyoruz bisiklet turudur diye, Arabistan’dan gelip Ürdün ve Suriye’den geçeceğiz diyorum, ardından Türkiye’yi takiple Yunanistan ve İtalya. Ama ne yaparsak yapayım inandıramıyorum vatandaşları. Gerekli belgeleri ibraz ediyorum ama kalkıp bu belgeyi imzalayanın yetkisi var mı diyorlar. Şaka gibi…

Daha komik bir durum ise benden bisiklet ehliyeti istiyorlar. Böyle birşeyin olmadığını söylüyorum ama gelde inandır. 🙂 Bu kadar olur ancak. İki gün boyunca koştur koştur ellerim yine boş. Bu nasıl bir iştir anlamadım, dalavere işler yapıp belge getirince gidebiliyorsunuz, ama gerçekten ve samimi olarak giderseniz altında bir şey arıyorlar. Bu kadar saçma bir sistem görmedim gerçekten. Uçak ve hostel rezervasyonlarının sahteliğini kendileri de çok iyi biliyorlar. Ama ne hikmetse onlara hiç bir şey söylemiyorlar. 🙂 Komedi…

Başta İtalya olmak üzere Schengen ülkelerini protesto ediyorum artık. Kendi adıma. 🙂 Tabi ki kimsenin umrunda olmaz, ama bana bu kadar zorluk çıkartan ülkelere ne diye gideceğim? İstenmediğim yerde olmam mantığı yani. 🙂 Türkiye’ye gelen o ülkelerin insanlarına da farklı bakacağım kesin.

Neyse, bu konuyu daha fazla uzatmak beni germekten başka bir işe yaramıyor. O nedenle bu işi burada noktalıyorum…

Bir diğer husus ise Suudi Arabistan. Buraya da bütün ekip ile vize alamıyoruz. O nedenle turumuza Ürdün Amman’dan başlayıp, Suudi Arabistan sınırına kadar gideceğiz. Oradan mektubu teslim alarak yolumuza devam edeceğiz. Şu an için herşey bu şekilde ilerliyor. 06 Nisan 14:35′de Amman’a uçak ile geçiyoruz. biz indikten 2 saat sonra Hollandalı arkadaşlarımızda gelecekler ve hep birlikle kalacağımız otele geçeceğiz. 07 Nisan günü ise turumuz başlıyor. Dileriz herşey bundan sonra yolunda gider. Bu sorunlarla başlayan turumuz, güzel bir şekilde son bulur.

Bizi takip etmeye devam edin arkadaşlar. İnternet bulduğum her gün, yeni yazılar ile buralarda yazmaya devam edeceğim.

Sevgilerimle…

Mekke – Roma Bisiklet Turu Öncesi ( İstanbul )” üzerine bir düşünce

  • 19 Nisan 2011, 12:59
    Permalink

    Ne sinir bozucu bir durum. Laftan anlamayan bir yigin acayip adam…Insanda motivasyon birakmaz valla…
    Ama yilmak yok, devam…
    Tüm kalbimle destekliyorum sizi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.