Pedalla Türkiye 44.Gün ( Ankara )

Off günü?

25 Haziran 2007 Ankara

Bugün bütün günümü bisikletten uzak geçireceğim. Güzel bir off günü olacak benim için. Saat 8:30’da uyanıyorum her gün olduğu gibi. İlk iş olarak bisikletimi, zincirinin ve göbeklerinin değiştirilmesi için Delta Bisiklete bırakıyorum. Aynı zamanda tura çıkalı 3000 km’yi geçtiği için genel bir bakım yapılmasını da rica ediyorum. Bu turda bana desteğini esirgemeyen Delta Bisiklet’e çok çok teşekkür ederim.

Bisikletimi bıraktıktan sonra Yavuz ile buluşmaya gidiyorum. Çok geçmeden buluşuyoruz ve birlikte Kavaklıdere’ye Doğa Derneğini ziyarete gidiyoruz. Bildiğiniz üzere Doğa Derneği benim aynı zamanda destekçim. Tura çıkmamda ki en büyük destekçim. Türkiye’de ki 305 Önemli Doğa Alanlarının belirlenmesinde büyük bir rolü olan kuruluş.

Bu sayede çok kapsamlı “Türkiye’nin Önemli Doğa Alanları” kitabını bastılar. Doğa Derneği koordinasyonunda, Çevre ve Orman Bakanlığının işbirliği ile 148 yazar ve bilim adamı, 100 fotoğrafçı ve çok sayıda kurumun katkısı ile hazırlandı. Türkiye’deki 305 “Önemli Doğa Alanı”nı 2 ciltte ve 1112 sayfada inceleyen bu çalışma, küresel çevre sorunlarıyla mücadelede ve AB çevre mevzuatı ile uyum sürecinde Türkiye’nin yol haritasını çiziyor. Türkiye’nin doğal zenginliğini 870 fotoğraf, 623 harita ve binlerce bilimsel veriyle gözler önüne seren kitap, dünya da ilk defa Türkiye’de hazırlandı.

Dernekte çalışan arkadaşlar ile muhabbet ediyoruz. Konumuz ise Önemli Doğa Alanları ve bisiklet. 🙂 Turumun buraya kadar lan kısmı hakkında kısaca bilgi veriyorum. Desteklerinin arkamda olması beni çok daha güçlü yapıyor. Bu nedenle “Doğa Derneğine” çok çok teşekkür ederim.

Dernekten ayrılarak Kızılay’a iniyoruz, burada da Gökhan ile buluşuyoruz. Ardından Yavuz’un birkaç saatliğine işi olduğu için ayrılıyor. Bizde Gökhan ile turluyoruz. İş yeri buraya yakın olan bir diğer arkadaşımız Gökhan Ak’ı ziyarete gidiyoruz birlikte. Biraz da onunla laflıyoruz.

Gökhan ile birlikte karnımızı pide ile doyuruyoruz ve sonrasında tavla oynamaya gidiyoruz. Tabi 5-3 yeniliyorum. Ama sağlık olsun. Bir gün mutlaka yeneceğim gün de gelir. 🙂

Yavuz geliyor ve hep birlikte ANKAmall’ı gezmeye gidiyoruz. Burada da çok güzel vakit geçiriyoruz. Off günüm bisikletten uzak ve hareketli geçiyor.

Zaman epey geçmiş, Yavuz’dan ayrılarak Delta Bisiklet’e gidiyoruz. Bisikletin bakımları bitmiş, son rötuşları yapılıyor. Onu beklerken çevrede ki bisikletleri inceliyoruz. Lefty maşalı Cannondale en çok dikkatimizi çeken bisiklet oluyor ve fotoğraf çekiliyorum.

Delta Bisiklet’in Ankara Emek Şubesi… Ankara’da ki bütün bakımımı üstleniyor. Tekrar tekrar teşekkürlerimi iletmek isterim.

Bisikletimi aldıktan sonra Mesut’ların eve gidiyoruz. Burada 10 kişi toplanıp Mesut’un Bolu’lu arkadaşlarının yaptığı muhteşem ve lezzetli yemekleri yiyoruz.

Bu güzel günü bu kadar güzel bir şekilde sonlandırıyoruz. Biraz akşam muhabbetinin ardından sabah erken kalkmak üzere uykuya dalıyorum…

Sevgi ve Saygılarımla…

Pedalla Türkiye 44.Gün ( Ankara )” üzerine 3 düşünce

 • 19 Ocak 2011, 15:01
  Permalink

  …hadi artık çık yola….

 • 19 Ocak 2011, 20:10
  Permalink

  valla serkan…çık yola artık…2 gundur ankaradasın… 🙂 bide şu ordudaki arkadaşa ne oldu..

 • 19 Ocak 2011, 23:18
  Permalink

  Selam Semih Hoca ve Tan,
  🙂 Eee başkent olacak o kadar. Hem zaten bir gün bile boş durmadım ki. İlk gün hep birlikte piknikteydik, ikinci gün ise bisikleti bakıma soktuk. Neyse ki bir gün daha durmamışım. 🙂 Yollardayım yine devam…

  Sevgili Tan, tur günü olarak konuşuyorum Ankara’dayken hala ses seda yoktu. 🙂 Tabi bende o zaman sizler kadar merak ediyordum. 🙂

  Sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.