Pedalla Türkiye 85.Gün ( Kütahya – Eskişehir )

İlk hastalık

05 Ağustos 2007 Kütahya – Eskişehir

Sabah 6:00’da uyanıp Gençlik Spor İl Müdürlüğüne gidiyoruz. Bisikletimizi oraya koymuştuk dünden, alıp hemen yola devam edeceğiz. Gelip, hazırlanıp yola çıkmamız 6:38’i buluyor ve geciktiğimizin farkındayız. Eskişehir’den arkadaşlar çoktan yola çıkmışlardır bile. Kütahya’yı geride bıraktığımızda ise saat 7:00’yi gösteriyordu. Ahmet ile tempolu şekilde ilerliyoruz.

Kütahya’yı çıktıktan bir saat sonra karşıdan gelen iki arkadaşı görüyoruz. Bunlar Yasin ve Serhat… İkisi ile ayaküstü tanışıyoruz ve diğer arkadaşların yanına doğru harekete geçiyoruz. Biraz ilerledikten sonra diğer arkadaşlar ile buluşuyoruz. Biz gelirken fotoğrafımızı çekiyorlar.

Yarım saat kadar dakika birlikte pedallıyoruz ve karşımıza çıkan ilk tesiste molaya duruyoruz. Hep birlikte çorba içeceğiz. Burada çorbalarımızı içtikten sonra Ahmet Kütahya’ya geri dönecek, biz ise Eskişehir’e devam edeceğiz.

Biz çorbalarımızı içerken yoldaşlarımız dışarıda bizleri bekliyorlar.

Sevgili Ahmet ile muhteşem geçen iki gün için çok çok teşekkür ederim. Çok keyifli vakit geçirdik ve buraya kadar beni geçirdi sağolsun. Sevgiler Ahmet kardeşim… Birgün tekrar pedallamak dileği ile.

Buradan sonra Eskişehirli dostlarımız ile pedallamaya devam ediyoruz. 8 kişi, birde ben toplamda 9 kişiyiz. Bol muhabbet eşliğinde pedallıyoruz. Eskişehir il sınırına saat 9:00 gibi varıyoruz ve hep birlikte hatıra fotoğrafı çekiliyoruz.

Ardarda yola devam ediyoruz. Gurup ile pedallamak ayrı bir keyif, tabi tek pedallamakta ayrı bir keyif. İkisininde tadı başka oluyor. O nedenle şu an gurubun tadını çıkartmak ile meşgulüm. 🙂

Çeşme başında su takviyesi için mola veriyoruz. Dinleniyoruz aynı zamanda, bisikletim yüklü olduğu için tempoyu bana göre ayarlıyorlar arkadaşlar sağ olsunlar.

Hava çok sıcak, en ufak boş vakti ağaç gölgesinde geçiriyoruz. Yoksa güneş beynimize işliyor.

Oktay Abi ile bir süre muhabbet ediyorum yolda. Değmeyin keyfime dostlar… 🙂 Turumun 85. gününde sağsalim Eskişehir’e gidiyorum. Hemde yalnız değilim, daha ne isterim ki? 🙂

Ekip ile pedal çevirmeye devam…

Yol üzerinde yine bir köyde molaya duruyoruz. Köyde market vs yok, bir kamyonet gelmiş oraya tezgah açmış. Tabi bizde hemen alışveriş yapıyoruz ve aparatif atıştırmalık birşeyler alıyoruz.

Sonra hep olduğu gibi yola devam. Ta ki Eskişehir’e kadar…

Eskişehir’e girişi 10:49’da gerçekleştiriyoruz. Tabi daha şehir merkezine çok yolumuz var. Turumun 39. şehrine ulaşmış durumdayım ve mutluyum…

Buradan sonra direkt olarak Akın Bisiklete gidiyoruz. Burada meyve suyu ikramını geri çevirmiyoruz tabi ki. 🙂 Bisiklet hakkında ki muhabbetimiz burada da sürüyor ve güzel vakit geçiriyoruz burada. Aynı zamanda basın ile telefon görüşmelerimi sağlıyorum. Saat 12:00’de valilik önünde buluşmaya sözleşiyoruz.

Akın bisikletten ayrılıp valilik önüne gidiyoruz ve bizden önce gelen basın görevlisi arkadaşlar ile buluşuyoruz ve çekimleri gerçekleştiriyoruz.

Bir kaç video ve fotoğraf ardından… Bu sayede projemizden birçok vatandaşımız haberdar oluyor…

Bu görevi de tamamladıktan sonra ÇEVSAD’a (Eskişehir Çevre Sağlık İzcilik Gençlik ve Spor Kulübu Derneği) geçiyoruz. Burada yine internetten tanışdığımız Murat Cer Abim ile buluşuyoruz ve tanışıyoruz. Bir süre birlikte vakit geçiriyoruz.

Burada internete bağlanıp bloğumu güncelliyorum…

Ardından tüm dostlar ile birlikte yemek yiyoruz. Menü ise muhteşem pide ve ayran… Oy oy oy… 🙂 Bazı arkadaşlarımız aramızdan ayrıldı akşama buluşmak üzre… 🙂

Yemekten sonra arkadaşlar ile Eskişehir’i gezintiye çıkıyoruz. Eskişehir’den birkaç fotoğraf…

Eskişehir’in çevresine dağılmış büyükbaşlar. 🙂

Bazı banklar ise ebedi olarak dolu. Boşalsın diye beklemeyin yani. 🙂 Teyzelerin muhabbeti koyu. 🙂 Şehre çok değişik bir hava katmış gerçekten. Çok sevimli görünüyor…

Porsuk Çayı şehrin tam ortasından geçiyor. Çok güzel bir görüntü sunuyor bu şehre…

Köprüden karşı yakaya geçiyoruz…

Porsuk Çayı üzerinde bir tane hatıra fotoğrafı…

Güvercinler…

Eskişehir güzel şehir…

Arkadaşlar ile hatıra fotoğrafı…

Akşam ÇEVSAD’da karpuz partisinden, ki ne parti ama. 🙂 Ye Allah ye, içimiz dışımız karpuz oldu. Bu güzellikler için emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler. Burada Serhat’ın evinde kalıyorum. Karpuz partisinden sonra eve gidiyoruz ve Serhat sağolsun yemek hazırlıyor ikimiz için. Menümüz epey güzel, patates sosis kızartması ve sucuklu yumurta. Hepsini yiyemesekte karnımız tıka basa doyuyor.

Akşam ceyrada kalıyoruz Serhat’ın evinde ve beni epey kötü yapıyor. Gecenin bir vakti midem bulanıyor ve alt üst oluyorum. Lavaboya zar zor yetişiyor ve içimde ne var ne yok dışarıya çıkartıyorum. Hatta Serhat’ın evininde bir kısmını batırmış durumdayım. Kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Başımı yastığa koyar koymaz aynı şeyler oluyor. O nedenle bir süre oturuyoruz gecenin bir vakti.

Sabah devam edebilecek miyim hiç bir fikrim yok. Sabah ola, hayır ola diyorum…

Yol Bilgileri

Kütahya – Eskişehir yolu çok eğlenceli bir rota. Porsuk Barajının yanında geçiyorsunuz ve Eskişehir’e ulaşıyorsunuz. Hafif tırmanış ve inişler yoldan sıkılmamanızı sağlıyor. Mola verecek birçok nokta da mevcut. Toplam km ise 75 km dolaylarında.

Gün Toplam Km: 79,64 | Ort. Hız: 19,8 | Max. Hız: 54,7 | Bisiklet Kullanma Süresi: 04:00:55

Tur Toplam Km: 6335,43

85.Gün Harita ve Yükselti Tablosu (Kütahya-Eskişehir); Haritayı büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız?

Sevgi ve Saygılarımla…

NOT: Pedalla.com imzası olmayan fotoğraflar Efrahim Yasin Aktaş’ın fotoğraf makinasından çıkmıştır.

Pedalla Türkiye 85.Gün ( Kütahya – Eskişehir )” üzerine bir düşünce

  • 25 Mart 2011, 20:12
    Permalink

    Harika bir gün olmuş…valla …hele seni yolda karşılamaları ve sana eşlik etmeleri müthiş olmuş…belkide bu turun en eglenceli günlerinmden biri olmuştur…bisiklet dostluğu bu işte…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.