17’den 7’ye Bisiklet Turu 2.Gün (Biga – Erdek)

11 Ağustos 2012

Merhaba Sevgili Arkadaşlar,

Turumuzun ikinci gününü sizlere aktaracağım ama harici harddisc’im arıza yapıp tüm fotoğraflarımı yerle bir ettiği için kısıtlı fotoğraflar ile olabildiğince yazacağım. Bunun için kendi üzüntümün yanında, sizlere de yol fotoğraflarımı aktaramamamın üzüntüsü var. O nedenle kusura bakmayın artık…

Biga’da çalan alarm ile uyanıyorum. Dün çok erken uyumuştum otobüs yolculuğu ve rüzgarın bizi mahvetmesi nedeniyle. Ne kadar çok uyursam, o kadar daha uyumak geliyor içimden. O nedenle az uyku iyidir bence. 🙂 Kalkıp hemen çadırları toplamaya başlıyoruz. El yüz yıkama faslına daha sonra geçiyoruz.

Feyzan da benim gibi, sabah kalkınca kahvaltı yapamıyor ve hemen yol alıyoruz. İleride uygun bir yerde yaparız diye düşünüyoruz. Pedallar dönüyor ama aynen dünkü gibi bugün de rüzgar karşımızdan esiyor. Bu bizi çok etkiliyor, Erdek’e ulaşabilir miyiz artık bilmiyorum.

Balıkesir il sınırlarına giriyoruz ve zor bela pedallamaya devam ediyoruz. Bu sırada mola için bir petrole giriyoruz ve çay söylüyoruz kendimize. Tabii öncesinde içeri gidip çayın fiyatını soruyorum. 1 TL ama size 50 Kuruş olur deyince teyze iki çay alıyoruz. Bisküvi eşliğinde bunları içiyoruz ve bu sırada bir çift turcu yanaşıyor petrole. 🙂 Tanışıyoruz ve masamıza davet ediyoruz. Onlar çay yerine meyve suyu tercih ediyorlar. Arkadaşlarımız Hollandalı ve buralarda geziniyorlar. Yunanistan’a doğru devam edecekler yollarına. Bu durumda hatıra fotoğrafı çekilmeyi unutmuyoruz ve birbirimizin makineleri ile birbirimize poz veriyoruz. 🙂

Buradan sonra yola çıkıyoruz ve yol boyunca kavun satan amcalara selam vererek ilerliyoruz. Bir tanesi tarafından durduruluyoruz ve kavun ikramlarını geri çevirmiyoruz. Tatlı mı tatlı, lezzetli mi lezzetli kavunu yedikten sonra tekrar izin isteyerek yola devam ediyoruz.

Bu defa yine ters yönden gelen iki turcu görüyoruz. Bu defa bunlar yerli. 🙂 Vayy be, “demek Türkiye’de yaşayanlar da uzun turlara çıkabiliyormuş” oluyoruz. 🙂 Hani bizi hep turist sanıyorlar ya, biz de onları öyle sanalım dedik. 🙂 Güven ve Uğur ile tanışıyoruz ve İzmir’e gittiklerini öğreniyoruz. Tabi rüzgar arkalarında güzel güzel giderler. 🙂 Birbirimizi daha fazla oyalamadan, birlikte fotoğraf çekilip yollarımıza devam ediyoruz.

Çok acıktık ve yemek için bir tesis arıyoruz. Yanımızda pilakilerimiz var biraz da ekmeğimiz. Bu bize yeter ama uygun bir yer bulamıyoruz durup yemek için. Gönen kavşağından geçer geçmez bir motorsikletliye soruyoruz. Biraz ileride petrol olduğunu söylüyor ve oraya kadar sabretmemiz gerekiyor. Ha gayret Feyzan, ha gayret Serkan diyerek birbirimize gaz veriyoruz ve nihayet ulaşıyoruz petrole. Karnımızı doyuruyoruz burada bir güzel.

Karnımız tok olunca daha güzel oluyor ve pedallar daha iyi dönüyor. Tabii bir de şu rüzgar olmasaydı. 🙂 yapacak bir şey yok, bugün de idare edeceğiz. Yarından sonra artık rüzgar arkamızdan esecek. Ya sabır çekerek yola devam ediyoruz.

Edincik kavşağından giriyoruz. Buradan çok güzel fotoğraflarım vardı ama dediğim gibi hepsi silindi gitti. 🙁 Edincik’ten Erdek yoluna devam ediyoruz…

Buradan sonra Erdek’e pek yolumuz kalmıyor ve sabırla pedallamaya devam ediyoruz. Yine yol üzerinde bir markette durup birşeyler içiyoruz. Rüzgar olunca pek tadımız olmuyor ve mola vermek için sürekli bir bahane buluyoruz. 🙂 Yoksa yol çekilmez oluyor ve daha da sıkıyor.

Son molamızdan sonra hafif bir tırmanışa geçiyoruz.  Erdek’e saat 16:30 gibi giriş yapıyoruz. Burada bizi arkadaşım Kasım karşılayacak. Onu arıyorum, bana buluşacağımız noktayı tarif ediyor. Oraya gitmek üzere tekrar yola çıkıyoruz.

Tabii giriş tabelasını geçtikten sonra birazcık daha tırmanıyoruz ve sonrasında inişe geçiyoruz. Merkeze kadar da iniyoruz. 🙂 Bahsedilen buluşma noktasına varıyoruz ve Kasım ve müstakbel eşini bekliyoruz. Burada olmamızın nedeni ise yarın onların nikahına katılmak 🙂

Çok beklemiyoruz, geliyorlar ve birlikte birşeyler içiyoruz. Muhabbet ediyoruz, hemen sonrasında ise birşeyler yiyoruz. Kasım bizim için kalacak yer araştırıyor. Bir süre sonra olumlu sonuç geliyor. Kasım’ın bir arkadaşının ailesi müsaitmiş ve bizi misafir edeceklermiş.

Emine teyze ve eşi Mustafa amca bizler için ellerinden geleni yapıyorlar. Krallar gibi ağırlanıyoruz burada. Her şey için defalarca teşekkür ederiz. Gaziantepli bu aile ile çok iyi anlaşıyoruz, kaçak çayın tadı hala damağımda… 🙂

Akşam bol muhabbetli geçiyor, yemekten sonra Feyzan ile dışarıya çıkıyoruz. Erdek çok güzel bir yer. Klasik bir sahil kasabası ama çok kalabalık. Bunun nedeni İstanbul’a bu denli yakın olmasındandır herhalde. Biraz dolaşıp birşeyler içtikten sonra yavaştan eve gidiyoruz ve evde yine çay koyuyor Emine teyzem. Afiyetle onuda içtikten sonra artık yatmak için izin istiyoruz. Yarın bisikletsiz bir gün olacak ve Bandırma’da arkadaşımızın nikahına katılacağız.

Gün Toplam Km: 77,92 | Ort. Hız: 14,8 | Max. Hız: 62,2 | Bisiklet Kullanma Süresi: 05:15:02

Tur Toplam Km: 173,20

2.Gün Harita ve Yükselti Tablosu (Biga – Erdek); Haritayı büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız…

Sevgilerimle…

onceki-gunorta-gunsonraki-gun

17’den 7’ye Bisiklet Turu 2.Gün (Biga – Erdek)” üzerine 2 düşünce

  • 29 Ekim 2012, 15:03
    Permalink

    Onca emek verip çektiğin fotoğrafların uçmasının ne demek olduğunu çok iyi bilirim, geçmiş olsun.

  • 29 Ekim 2012, 15:30
    Permalink

    Çok teşekkür ederim, en önemlisi de bu anları sizlere yaşatamamak.. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.