Çanakkale Geçilmez 11.Gün (Son Gün)

21 Mart 2009

11 Mart günü Muğla Akyaka’dan çıktığımız “Çanakkale Geçilmez” Bisiklet Turumuzu bitirmiş bulunuyoruz. Bazen ıslak, bazen sinirli, bazen mutlu, bazen hüzünlü, bazen acı, bazen ağlayarak geçirdiğimizi turumuzun son günündeyiz.

Bizi 4 gün boyunca misafir eden Cihan AKSOY ve Nihan AKSOY’a ekip olarak; ben Serkan TAŞDELEN, Oktay TİRYAKİOĞLU ve Orhan TOZUN sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bir gün önce Orhan aramızdan ayrıldığı için bugün yanımızda yok. Nihan Ablamın her sabah olduğu gibi lezzetli kahvaltısının ardından Çanakkale merkeze gitmek için Güzelyalı’dan ayrılıyoruz. Arkamızda iki dev yüreği bırakarak. İyi ki varsınız ve iyi ki sizleri tanıdık. Size olan borcumuzu binlerce kez teşekkür etsek de ödeyemeyiz bu bir gerçek.

Ayrılmadan önce son hatıra fotoğrafını çekiliyoruz.

Güzelyalı’yı geride bırakıyoruz…

Akşam 18:00’de Oktay Abinin otobüsü, 19:30’da ise benim otobüsüm hareket edecek. O zamana kadar Çanakkale’de vakit geçirmek istiyoruz.

Çanakkale’nin içinden geçen dere güzel bir yer…

Emektar Yoldaş’ım yine aynı karede…

Derede ki tekneler…

Sevgili Oktay Tiryakioğlu…

18 Mart günü kalabalıktan ayrıntısı ile gezemediğimiz Çimenlik Kaleye gidiyoruz.

Kalenin dış tarafı ve önünde bulunan tarihi savaş arabaları…

Varol Bisiklet sahibi Murat VAROL ile birlikte gezmeye başlıyoruz bu defa Çanakkale’yi. Şehri kuş bakışı izleyebileceğimiz bir yere çıkıyoruz. Bir süre seyre dalıyoruz…

Ardından Murat Abiden ayrılıyoruz ve yemek için bir lokantaya gidiyoruz. Midye tavalarımızı yerken Oktay Abinin arkadaşı Bayram ile buluşuyoruz. Birlikte yemeklerimizi yedikten sonra, güzel bir yerde çaylarımızı yudumluyoruz. Ardından Oktay abinin otobüsünün hareket saati yaklaştığı için otogara doğru hafif yağan yağmur altında ilerlemeye başlıyoruz. Yol üzerinde “ERDAL KÖFTE” de çalışan bir abimiz bizi durduruyor ve kendisininde bisiklet sevdalısı olduğundan bahsediyor. Önümüzde ki plakayı okuduktan sonra gerçekten Muğla’dan mı geldiniz “helal olsun valla” diyor. 🙂 Kendi bisikletini bize gösteriyor ve ardından köfte yemeden göndermem diye ısrar edince ekmek arası köfte hazırlıyor bize. Tekrar teşekkür ediyoruz ve ayrılıyoruz yanından.

Bayram Abi ile Oktay Abi’yi uğurluyoruz…

Yapayalnız kalıyorum bu dakikadan sonra. Bende otobüsümün hareket saatini bekliyorum ve 19:30’da Çanakkale’den ayrılıyorum…

Turumuz sırasında bizleri yalnız bırakmayan, gerek telefon ile, gerek ferdi yanımızda bulunan dostlarımız; Abdullah PEKEL, Ali KIRBAŞ, Altan KALAY, Aylin KOÇ, Bülent BENLİ, Cihan AKSOY, Deniz ÇETİNKAYA, Dilek BULUT, Esra TİRYAKİOĞLU, Feyyaz ALAÇAM, Gökhan TOPSAKAL, Hakkı Can DEMİREL, İrfan CAN, İsmail AKMAN, Kevser SERİ, Muhlis DİLMAÇ, Murat SAKAL, Murat VAROL, Nedret GÜNAYDIN, Nihan AKSOY, Ozan ŞAHİN, Pınar TEPE, Serkan ÖNHAN, Serkan REBİŞ, Soner SARIHAN, Songül Efsa KETHÜDA, Tolga GÖK, Tuğrul MUTLU ve Zeliha ÖZKARA’ya SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ…

Sevgi ve Saygılarımızla…

Çanakkale Geçilmez 11.Gün (Son Gün)” üzerine 8 düşünce

 • 03 Ekim 2009, 08:36
  Permalink

  Ben ( ve eminim bizler ) sana ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum . Bisikleti tanıttığın,sevdirdiğin ve en önemlisi doğa ve çevremize gösterdiğin özen için , tahmin edemeyeceğin kadar çok kişiye örnek olduğun için , başta seni ve bu çabayı gösteren tüm bisikletseverleri yanaklarınızdan sevgiyle öpüyorum.
  Sıcak çorbamız ile kapımız sizlere herzaman açık .Unutmayın sakın…

 • 03 Ekim 2009, 22:14
  Permalink

  ÇOĞU BİSİKLET TURLARINA ÇOK YORUMLAR YAZDIM AMA ,KENDİ MEMLEKETİMİN VE ŞEHİTLER DİYARI ÇANAKKALEYE YORUMUNDA NE YAZACAĞIMI BİLEMİYORUM ,BİR TURA BAŞLAMAK VE SONUNA KADAR HERŞEYİ DÜŞÜNUPTE YAPMAK SERKAN VE ONUN DEĞERLİ ARKADAŞLARINA BU KADARMI YAKIŞIR ,BU TURDA EMEĞİ GECEN TUM ARKADAŞLARA SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ BİR BORÇ BİLİYORUM ,ÖZELLİKLEDE MİSAFİRPERVERLİĞİNDEN DOLAYI BAŞTA CİHAN ABİMİZE VE DEĞERLİ EŞİNE ÇOK TŞK EDERİM .HER ZAMAN BU KUTSAL TOPRAKLAR SERKAN KARDEŞİMİZ VE DİYER BİSİKLET SEVEN KARDEŞLERİMİZİ AĞİRLAMAKTAN ZEVK DUYAR .EMEKLERİNİZ SAĞLIK SONSUZ SEVGİ VE SAYGILARIMLA

 • 03 Ekim 2009, 22:20
  Permalink

  Muratcığım iyi dileklerin için teşekkürler hemen ufak bir düzeltme yapmak istiyorum. Ben yalnız yaşıyorum çok eskiden evlenip ayrıldım.Dolayısıyla Serkan’ın da sık sık bahsettiği gibi bizlerden sıcak ilgisini esirgemeyen sevgili ablam Nihan Aksoy idi. Bilgilerine sevgilerimle.

 • 03 Ekim 2009, 22:48
  Permalink

  abi gercekten özür dilerim inan bilmiyordum abi tekrar kusura bakma

 • 03 Ekim 2009, 22:49
  Permalink

  ayrıca nihan ablamdanda çok özr dilerimmm

 • 03 Ekim 2009, 22:49
  Permalink

  BU SİTEYİ DUYUP, GÖRÜP GİRENLER TANIK OLUYORLARKİ GEZMELERİN EN ZEVKLİSİ, EN HEYECAN VERENİ İKİ TEKER BİLEMİYORUM BU BENİM VE DİĞER BİSİKLER SEVERLERİN KANAATİ. BİRDE SİZLER GİBİ HEM ŞEHİR HEMDE TARİH OLARAK ÖNEMLİ BİR YERİ GEZEREK TANITMAK TAM ANLAMIYLA TAKDİRE ŞAYEN. YAPILACAK TURLARINIZI MERAKLA BEKLİYOR TEŞEKKÜR EDİYORUM SAYGILAR.

 • 06 Ekim 2009, 06:24
  Permalink

  Sevgili Serkan, Oktay ve Cihan,

  Iyiki bu site var da bizi yeni diyarlara goturuyorsunuz. Ancak Canakkale manzaralari savasin ne kadar kotu birsey oldugunu birkez daha ortaya koymus.
  Orada insanin icini isitan bisikletleriniz olmasaydi inaninki karamsar bir tablo olusabilirdi.
  Savassiz bir dunya dilegiyle,
  Hepinize selamlar,
  Ellerinize, ayaklariniza saglik.

  Ahmet Mumcu

 • 06 Ekim 2009, 09:57
  Permalink

  Tüm yorum yazanlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum…

  Sevgili Ahmet Abicim, iyi ki senin gibi bir bisiklet sevdalısı abim var.

  Sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.