Gökova Pedallarımın Altında – 2

Merhaba Arkadaşlar,

Muğla Bisiklet Topluluğunun geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 2.si düzenlenen “Gökova Pedallarımın Altında Bisiklet Buluşmasına” katılmak için Muğla’ya gidiyorum. 25-29 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen organizasyonda izlenecek rota geçen yıl ile aynı. Yaklaşık 150 bisikletçinin katılımı ile gerçekleşmesi ise projeye ayrı bir güzellik katıyor.

Muğla Bisiklet Topluluğu ise şöyle açıklıyor;

Değerli bisiklet sever dostlar öncelikle herkese merhaba,
Bizler Muğla Bisiklet Topluluğu çevresinde toplanmış, ülkemizde çok sayıda bisiklet turuna katılmış, amatör olarak uzun mesafe bisiklet sporu yapan, bisiklet yarışlarına katılan, bisiklet sporunun yaşamımızdaki hayati önemi ve toplumsal sağlık açısından güçlü rolüne inanan, doğayı aktif olarak seven ve koruyan bir ekibiz.
Muğla Bisiklet Topluluğu olarak amacımız bisiklet sporunu temel araç olarak kullanarak, insan sağlığı, toplum sağlığı ve çevre sağlığını korunmak, sağlıklı bir toplum için gerekli şartları yaratmak,yaşam kalitemizi düzeltmek,çevremizi yerel ve küresel açıdan korumaktır.

Ülkemizde ve dünyada barışın sağlanmasının yanı sıra doğa dostu bir spor olan bisiklet turizmi yolu ile, ülkemizde spor ile turizmi birleştirmek, bir kültür ve turizm kenti olan ilimizde spor ile doğanın ve kültürün korunması, geliştirilmesi ve toplum içinde yaygınlaştırılması ve ülkemizde bir ilk olarak her yıl ilimizde bir bisiklet buluşması gerçekleştirilmesi, bu buluşmanın Gökova Körfezinde uluslar arası bir şenlik havasında her yıl tekrarlanarak gelenekselleştirilmesi için faaliyette bulunmaktır.
Akyaka’dan başlayan, sahili takip eden yol boyunca, Ören, Çökertme, Kızılağaç, Bodrum ve feribot bağlantısı ile Datça, Aktur, Hisarönü, Marmaris ve Akyaka?da son bulacak ülkemizin ve dünyanın çeşitli yerlerinden bisikletçilerin katılacağı karma bir ekiple bisikletin kültürleri birleştirici, barışçıl ve doğa dostu yönünü vurgulayarak beş günlük bisiklet ve kampçılık faaliyetini gerçekleştirmek.

Birçok bisiklet sever dostumuzun hatırlayacağı gibi Türkiye?de bu büyük buluşmanın ilkini 25-29 Ekim 2007 tarihleri arasında GPA 1 adı altında  89 bisiklet sever dost ile başarılı bir şekilde gerçekleştirdik.

25-29 Ekim 2008 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz büyük buluşmanın ikincisi GPA 2 için çalışmalarımız verimli ve yararlı bir şekilde devam etmektedir. İlk iş olarak yeni bir organizasyon komitesi oluşturarak yola çıktık. Hemen ardından GPA 2 projemizi Sayın Muğla Valimiz Ahmet ALTIPARMAK’a organizasyon komitesi adına Dilek BULUT hocamız takdim etti. Sayın Valimiz projemizi sahiplenerek memnuniyetini ifade ederek destek sözü verdiler.

Geçen yıl yapılan buluşmanın detayları için; http://www.pedalla.com/?p=13

Erzincan’dan bu projeye katılmamı sağlayan Erzincan Belediyesine sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Sevgi ve Saygılarımla…

Gökova Pedallarımın Altında – 2” üzerine 4 düşünce

 • 17 Ekim 2008, 14:50
  Permalink

  ah serkancım ne kadar çok isterdim o gün orda olup görüşmeyi selamlar sana hemde kocamannnn

 • 19 Ekim 2008, 14:10
  Permalink

  Selamlar Serkan abi,
  GPA 2 ye sayılı günler kala ne kadar heyecanlandığımı bilemezsin.Hele ki ilk senem olduğu için kafamda bi ton soru işareti var 🙂 Soğukmudur, sıcakmıdır, yanıma neler almalıyım v.s 🙂 GPA nın bana uğurmu getirdiği yoksa işlerimimi zorlaştırdığını bi türlü çözemedim.Bi yandan satamadığım 2. el parçalarımı satıp istediğim parçaları alabilmekle beraber ne kadar döviz kuru yükselse de 1-2 yıl sonra almayı planladığım bazı parçalar elimme o kadar cüzzi fiyatlara düştüki almadan yapamadım.Eh şu an bilet almaya param kalmadı :)) Etraftan verdiğim borçları toplamay çalışıyorum :)) İnşallah bi aksilik çıkmadan GPA ya gelebileceğim….

 • 22 Ekim 2008, 10:36
  Permalink

  serkan … ayağımdan sakatlandım…suan da iki değnek yardımıyla yürüyorum … elimden geleni yapacağım ama gelsem bile ağrılarım olacaktır….
  inşallah gorusebiliriz…eğer gelebilirsem gpa sonrası planımı sana anlatırım .. uydurabilirsek yollardayız kardeşim…
  selamlar…

 • 31 Ekim 2008, 11:55
  Permalink

  serkan ben ve olcay en kısa zamanda bu buluşmad çektiğin fotoları bekliyoruz…
  görüşmek üzere…
  pedallarına kuvvet..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.