Karlı Dağlar Eşliğinde, Girlevik

21 Mart 2010

Yine bir pazar günü gezisinde buluşuyoruz. Hafta başından beri bu geziyi konuşuyoruz ve bekliyoruz. Erbit (Erzincan Bisiklet Topluluğu) olarak bir anlamda bahar gezimizi de yapmış oluyoruz. Bu yıl fazla bir kış görmedik gibi. Aralıksız bisiklet gezilerimiz devam etti.

Sabah buluşma saatimiz 9’da bir petrol istasyonunda toplanıyoruz. İlk olarak beni Onur ve Kadir geliyoruz, ardından Suat bize katılıyor. Murat Hoca’dan sonra ise Nurullah ve Sefa Hoca geliyor. Son katılımcımız Semih Hoca’da geldikten sonra yola hazırız. Market alışverişinden sonra pedallar dönmeye başlıyor.

İlk molamızı adından da anlaşıldığı üzere Mollaköy’de vereceğiz. 🙂 Yaklaşık 16 km molasız gideceğiz. Bir tempo tutturuyoruz. Ben fotomolalarda biraz geride kalsam da gruba yetişiyorum.

Sevgili Erbit üyelerimiz ile keyifli bir gün böylece başlamış oluyor. Hepimiz çok mutluyuz. Hava muhteşem, rota muhteşem, ortam muhteşem… Herşey yolunda anlayacağınız.

Sıralı bir şekilde ilerliyoruz…

Bahar henüz tam anlamı ile gelmedi, hava çok güzel ve bazı ağaçlar çiçek bile açmış…

Bize yol boyunca eşlik edecek dağlardan birisi Munzurlar… Heybetli manzarası bizi bir an bile yalnız bırakmıyor.

Bir diğer dağ silsilesi ise Esence dağları. Onlarda bizi karlı zirveleri ile selamlıyor…

Mola yerimiz ola Mollaköy’e ulaştık. Herkesin keyfi yerinde. Çikolatalarımızı yiyoruz ve su takviyesi yapıyoruz. Bir bu kadar daha yol gittikten sonra Şelaleye varacağız.

Mola sonunda yine yoldayız. Dağlarla birlikte yol almaya devam…

Sevgili Onur objektifime bakarken arkadan Suat katılıyor bize.

Erbit üyesi arkadaşlarımızla bir hatıra fotoğrafı karlı dağlar fonunda…

Sağdan sola doğru sayacak olursak; Semih Hoca, Kadir, Nurullah, Suat, Murat Hoca, Onur, Sefa Hoca ve fotoğrafı çeken bendeniz Serkan…

Çağlayan’a varıyoruz ve acıkan karnımızı doyurmak için alışveriş yapıyoruz. Şelaleye gidip orada yiyeceğiz. Menü ise muhteşem… Meşhur Erzincan Tulum Peyniri, domates, meyve suyu ve ekmek…

Nihayet güzel bir tırmanışın ardından şelaledeyiz. Hem dinlenme molası hemde yemek molası. Yaklaşık 1-1,5 saat buradayız.

Oturduğumuz yerden şelale manzarası…

Dayanamayıp gidip şelaleyi fotoğraflamaya başlıyorum…

Sevgili Suat ve Kadir ise şelalenin altında huzurlu bir şekilde yorgunluk atıyorlar…

Suat ve şelalemiz…

Girlevik kışın donan ve buz tırmanışı yapılan bir şelale… Bu nedenle büyük bir öneme sahip.

Semih hoca fotoğraf çekerken bizde onu çekiyoruz…

Sefa hocam dayanamayıp şelalenin üst tarafına doğru tırmanıyor. Olduğumuz yerden küçücük görünen Sefa hocamı yakınlaştırıyorum sizler için…

Yemekten sonra yola çıkmaya hazırız. farklı bir rotadan, Uluköy üzerinden Erzincan’a dönüş yapacağız. Girlevik geride kalırken Erbit olarak burada da hatıra fotoğrafını ihmal etmiyoruz.

Evet, Esence’nin karlı zirveleri bizimle…

Semih hocam ve Sefa hocam yolun tadını çıkartıyorlar…

Düz ve dar yolda keyifle ilerliyoruz…

Uluköy’de kısa bir çay molasının ardından yolumuza devam ediyoruz ve Mertekli köyü yakınlarındaki sulama barajına geliyoruz. Görünen dağlar ise Munzurlar…

Fırat delice akmaya devam ediyor… Sen hiç durma, hep ak FIRAT…

Murat Hoca, Suat, Nurullah, Kadir, Semih Hoca, Sefa Hoca ve Onur… Yine karede olmayan fotoğrafları çeken ben Serkan…

Hareket ediyoruz…

Buradan sonra Üzümlü’ye kadar durmadan seyrediyoruz. Sonrasında yine ara yola girerek Ekşisu üzerinden Erzincan’a doğru yol alıyoruz.

Sevgili Nurullah…

Suat’ta geldi yola devam…

Ekşisu’da su molası…

Bu moladan sonra Erzincan’a doğru düzenli bir şekilde ilerliyoruz.

Merkeze vardıktan sonra arkadaşlar ile bir sonraki turda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz ve ayrılıyor. Herkes evine gidiyor. Bu güzel tur için bütün katılımcı arkadaşlarımı sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Bizi nice turlar beklediğinide belirtmek istiyorum…

Turumuzun güzergâh haritası;

Toplam Km: 75.08 Km | Ort.Hız:18.5 | Max.Hız:55.4 | Bisiklet Kullanımı: 04:02:12

Sevgi ve Saygılarımla…

Karlı Dağlar Eşliğinde, Girlevik” üzerine 7 düşünce

 • 23 Mart 2010, 01:42
  Permalink

  Muhteşem geziydi gercekten, güneşte güzel yüzünü bize gösterdiki deymeyin keyfimize hem baharın ilk güzeliğini padalarımızla, bisikletlerimizle tatdık,girvelik şalesi bu aylarda daha çok hırcın dağlardaki karların erimesi biraz daha güzelik katmış zaten fotograflarda belli ediyor sanki bizlere hoş geldiniz der gibi,muhteşem gezide beraber olduğum arkadaşlarıma tekar teşekkür eder daha nice ama nice güzel gezilerde olmak dileğiyle.

 • 23 Mart 2010, 09:44
  Permalink

  Serkan bisiklete binme özlemim artmışken böyle güzel bir paylaşım içimi kıpır kıpır etti.
  Tüm arakdaşa selamlar saygılar umarım en kısa zamanda sizlerle beraber tekrar pedallama fırsatı bulurum..

 • 23 Mart 2010, 18:32
  Permalink

  ahah şu dersane denen meleti kim çıkardı kim kim kim:):) hep o yüzden aranızda değilim ama kendi kendime söz verdim bi daha ki tura kesin gelecem yok sa fıttıracam burdan bak bak nereye kadar

 • 23 Mart 2010, 22:57
  Permalink

  Her geçen gün geziler daha güzel oluyor.En son gezi en güzeli oluyor.Bu gelişme ne hoş.Acaba havadan mı ,mesafeden mi, guruptan mı, yoksa benim performansımdan mı ?çünkü gittikçe km kapasitem artıyor.Sağ olsunlar arkadaşların maddi manevi katkıları var.Hele nurullah ve suat ın katkılarını unutamam.Öyleki onlara yetişmek için köpeklerden yardım alıyorum beni kovalasınlar diye.Neyse çok hoş bir gezi oldu.yorgunluğumu 2 günde ancak atabildim.amaçok tatlı yorgunluk be.. inşallah 2 ay sonra bu mesafeler beni etkilemiyecek.Buradan tekrar SERKAN ?a çok teşekkür ediyorum.Çünküm üzümlü ekşisu arasında beni yalnız bırakmadığı için.Sefa hocam yine mükemmeldin?(yav sen yorulmaz adamsın kardeşim)

 • 24 Mart 2010, 23:20
  Permalink

  Firat’da suya girip mi cektiniz ya onu 🙂

 • 24 Mart 2010, 23:22
  Permalink

  Fotoğraf sanatçısının sırrı olsun be Erkutum. 🙂

  Gelirsen tekrar buraya, gösteririm sana. 🙂

 • 24 Mart 2010, 23:51
  Permalink

  Serkan abi gerçek ten çok güzel bir geziydi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.