Pedalla Bisiklet Açılış Gezisi

17 Mart 2013

Merhaba Sevgili Pedal Dostları,

16 Mart 2013 günü açılışını yaptığımız Pedalla Bisiklet‘in ilk turunu gerçekleştirdik. Bu turun benim için önemi çok büyüktü. Malum turculuğa ilk adımı 17 Mart 2006’da atmıştım. Erzincan’dan Üzümlü’ye o anın koşulları ile gidip gelmiştim. Bakmak isterseniz; http://www.pedalla.com/ilk-bisiklet-gezim-erzincan-uzumlu-erzincan/

Aradan geçen 7 yıldan sonra kendi işletmem ile yoluma devam ediyorum. Olabildiğince her hafta farklı rotalarda turlar ile devam edeceğim gezmeye. Bu güzel günde beni yalnız bırakmayan tüm bisiklet dostlarına çok teşekkür ederim. Gerek şehir dışından gelenler, gerekse Muğla’dan katılım gösteren tüm dostlarıma minnettarım.

Pazar günü saat 10.00 gibi arkadaşlarımız ile dükkanın önünde buluşmaya başlıyoruz. 11.00’de yola çıkacağız. O ana kadar sürekli birileri geliyor ve giderek kalabalıklaşıyoruz. Tam sayıyı bilememekle birlikte 25 – 30 kişi oluyoruz.

Saat 11.00 gibi yola çıkıyoruz. Önce Düğerek’e gidip, sonra Denizli yoluna çıkacağız.Önce Gölcük Köyü vardı planda ama bunu ilerleyen dakikalarda değiştiriyoruz.

Devlet Hastanesinin altından Düğerek’e doğru giderken arkadaşlarımın fotoğrafını çekiyorum.

DSCN9084

Bilge Abi, Ferudun Abi ve Hakan Balgün… 😉

DSCN9086

Kemal Komiserim ve Köyceğiz’den Nil…

DSCN9087

Yatağan’dan Atilla Abi…

DSCN9088

Ayhan

DSCN9089

Adnan Hoca ve oğlu, Murat Bolel ve İstanbul’dan gelen sevgili kardeşim İsmail… 😉 Giderek Düğerek’e yaklaşıyoruz. Muğla artık geride kaldı.

DSCN9091

Azıcık soğuk olsa da çok güzel bir hava var, o nedenle keyfimiz yerinde.

DSCN9093

Düğerek’ten devam edip E tipi kapalı ceza evinin yanından geçerek Denizli yoluna yaklaşıyoruz. Bu ara yol çok güzel. Grubumuz burada epey kopuyor ve ara ara arkadaşlarımızı beklemeye koyuluyoruz.

Bu arada İstanbul’dan bir ay önce yola çıkan ve açılış tarihinde yanımda bulunan Emre Bayyiğit arkadaşımdan bahsetmezsem olmaz. 🙂 Tamamen programsız, plansız kafasına göre Türkiye’yi gezmeye çıktı. Açılış tarihini denk getirmek için biraz felsefesini bozmuş olabilirim ama buradan sonra yine aynı mantıkla yoluna devam edecek. Teşekkürler kardeşim, yolun açık olsun.

DSCN9094

Arkadan gelen arkadaşlarımızı çeşme başında beklemeye devam ediyoruz.

DSCN9096

Bütün ekip toplandıktan sonra yolumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu sırada rotadaki değişikliği burada uyguluyoruz. Şehir dışından gelen arkadaşlarımızın döneceğini de düşünerek Denizli yoluna çıktıktan sonra rotamızı Ortaköy, Süpüroğlu tarafına çeviriyoruz. Gölcük köyüne devam edersek çok vakit kaybedeceğiz. Bu temsili bir tur olduğu için böyle bir değişiklik yapıp, yolumuza devam ediyoruz.

DSCN9097

Anayola çıktığımız noktada tekrar bekliyoruz. Önden giden arkadaşların dönmesiyle yola devam ediyoruz.

DSCN9098

Ortaköy’e doğru emin pedallarla ilerlemeye devam… 🙂

DSCN9100

Ana yoldan içeri girip trafiği az olan yolda pedal çeviriyoruz. Bu güzel manzara huzur veriyor insana. Hareketli şehir hayatından sonra buralar muhteşem…

DSCN9104

Ortaköy’de kahvede çay molası veriyoruz. Güzel bir sohbet eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz.

DSCN9106

Yarım saat sonra Muğla’ya doğru yola çıkmak üzere hazırlanıyoruz. Kalabalık olunca oturup kalkmakta haliyle uzuyor.

Yeni bisikleti ile Ferudun Abi  performansını bu turda pek gösteremiyor. Basit ve sembolik bir tur olduğu için uçup gidemiyor. 🙂

DSCN9110a

Yayladan geçerken arkadaşlarla muhabbet ederek yola devam.

DSCN9111

DSCN9115

Muğla merkeze yaklaşmak üzereyiz. Bahar geliyor artık, ağaçlar çiçek açtılar. Manzaralar artık daha yeşil ve daha güzel. Kış geride kaldı, o nedenle bekle bizi Muğla.. 🙂 Altını üstüne getireceğiz, her karış toprağına kadar.. 🙂

DSCN9116

Bu da çektiğim son fotoğraf oluyor, buradan sonra aklıma fotoğraf çekmek gelmiyor.

DSCN9118

Turumuzu başladığımız yerde bitiriyoruz. Toplam 20 km kadar pedal çeviriyoruz. Bundan sonraki haftalarda farklı yerlerde, farklı rotalarda pedal çevirmeye devam edeceğiz. Bu tura katılan arkadaşlara çok teşekkür ederim.. Tekrar görüşmek dileği ile…

Güzergah Haritamız;

pedalla-bisiklet-acilis-guzergah

Sevgilerimle…

Pedalla Bisiklet Açılış Gezisi” üzerine bir düşünce

  • 25 Mart 2013, 10:07
    Permalink

    🙂 … ben teşekkür ederim asıl abi, herşey için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.