Pedalla Türkiye 42.Gün ( Çubuk – Ankara )

Başkent Ankara?

23 Haziran 2007 Çubuk – Ankara

Bugün İsmail Çubuk’a geleceği için tembellik yaparak biraz daha fazla uyuyorum. Ayrıca bugün gideceğimiz mesafede az. Saat8:20 gibi uyanıyorum ve hazırlanmaya başlıyorum. Bu arada İsmail ile irtibat halindeyim, 9 gibi burada olacak. Bununla birlikte biz buradan çıkarken, Ankara’dan da bir grup arkadaş bize doğru pedal çevirecekler. Ortada buluşup Ankara’ya birlikte gideceğiz.

İsmail geliyor ve merkezde buluşuyoruz. Çubuk’tan bir kaç fotoğraf çekiyoruz.

Marketten aldığımız meyve suyu ve bisküviler ile kahvaltıyı atıştırıyoruz. Saat 9:25’da hareket ediyoruz. Çubuk çıkışında Türkoğlu petrolde 3000. km.nin sevincini yaşıyoruz İsmail ile birlikte. Tura çıkalı 42 gün oldu 3000 km geride kaldı. Sağlığım yerinde, mutluyum ve her şey çok güzel gidiyor. Burada kadar hala lastiğim bile patlamadı, diliyorum buradan sonra da bir aksilik olmaz.

Esenboğa Havalimanı dolaylarında karşıdan gelen bir grup bisikletçiyi görüyoruz. Evet bunlar bizim arkadaşlarımız. Hemen karşıya geçiyorlar ve hepsi ile kucaklaşıyoruz. Kimler mi var? Hemen sayalım;

*İstanbul’da yaşayan ama o gün Ankara’da olduğu için karşılamaya gelen Gökhan,

*Daha önce defalarca rahatsız ettiğim sevgili Mesut,

*Kayseri’den Ankara’ya gelen Berkay,

*Konya’da okuyan sevgili Sercan,

*Pedalsesi’nden sevgili Yavuz,

*Ve son olarak ise sevgili kardeşim Burak…

Tüm arkadaşlarıma bu güzel karşılama için çok teşekkür ediyorum. Buradan sonra Ankara merkeze kadar 8 kişi olarak pedal çeviriyoruz. 42 gündür ilk defa bu kadar kalabalık pedal çeviriyorum. 🙂 Hatta şöyle genel olarak düşünüldüğünde daha önce Erzincan’da da böyle kalabalık bisiklet kullanmamıştım. 🙂

Hatıra fotoğraflarının ardından tekrar yola devam ediyoruz, bir petrol istasyonunda ihtiyaçlarımız için mola veriyoruz.

Bir rampa çıktıktan sonra Ankara2ya güzel bir inişle giriyoruz. Ulus’ta arkadaşlar ile yarın görüşmek üzre ayrılıyoruz. Buradan sonra ise Mesut ile birlikte devam ediyoruz. Ankara’da Mesut’un misafiri olarak kalıyorum. Tabi bunun için Mesut’a ne kadar teşekkür etsem az. 🙂 Kaç gün boyuna benim kahrımı çekti. 🙂

Eve geldikten sonra saat 3-4 gibi Mesut ve ev arkadaşları ile süper bir kahvaltı yaptık. Akşama ise misafirimiz Kevser oluyor. Birçok çeşit yemek ile Mesut’lara geliyor. Acıkınca saat 9 gibi soframızı hazırlıyoruz ve o güzel yemekleri bir bir midemize indiriyoruz. Tabi aynı zamanda muhabbet hiç kesilmiyor.

Yemeği biraz fazla kaçırdık herhalde ki, nefes almakta zorlanıyoruz. Ellerine saplık Kevsercim, gerçekten şu an bile o yemekleri özlüyorum. 🙂 Gece 2’ye kadar muhabbet ettikten sonra Kevser’i uğurluyoruz ve uykuya geçiyoruz. Yarın güzel bir gün olacak. Ankara’da ki bisikletçiler ile toplanıp pikniğe gideceğiz.

Yol Bilgileri

Çubuk – Ankara yolu trafiği yoğun bir yol. Bir tane rampası bulunuyor, onun dışında yol düz. Çubuk’tan Kızılay’a kadar olan mesafe 45 km kadar.

Gün Toplam Km: 49,53 | Ort. Hız: 22,0 | Max. Hız: 65,3 | Bisiklet Kullanma Süresi: 02:16:26

Tur Toplam Km: 3048,65

42.Gün Harita ve Yükselti Tablosu (Çubuk-Ankara); Haritayı büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız?

Sevgi ve Saygılarımla…

Pedalla Türkiye 42.Gün ( Çubuk – Ankara )” üzerine 2 düşünce

 • 17 Ocak 2011, 16:24
  Permalink

  3000. km, çok güzel. 🙂

  Devamını bekliyoruz.

 • 19 Ocak 2011, 14:54
  Permalink

  Eminim senin için çok güzel moral olmuştur.Günlerdir yalnızdın.senin adına sevindim taşıdelen kardeşim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.