Pedalla Türkiye 97.Gün ( Tekirdağ – Silivri )

Süleyman Şatır abimi tekrar tekrar saygı ile anıyorum… Bu güzellikleri yaşarken aramızda olması bizlere güç kuvvet kattı.

İstanbul Sınırları…

17 Ağustos 2007 Tekirdağ – Silivri

7:30’da uyanıyoruz ve kahvaltı için salona iniyoruz. Necati Abim ile masamıza oturuyoruz ve Süleyman Abi ve Kemal Abiyi bekliyoruz. Onlarda geldikten sonra kahvaltımızı yapıyoruz. Güzelce karnımızı doyurduktan sonra odalarımıza gidip eşyalarımızı toparlıyoruz ve aşağıya iniyoruz.

Bisikletlerimizi yola hazır konuma getiriyoruz. Ardından yola çıkacağız…

Bir tane de kendi fotoğrafımı çekiyorum.

Tekirdağ’dan ayrılmadan topluca fotoğraf çekiliyoruz. İslam’da geldi ve bize Tekirdağ çıkışına kadar eşlik edecek. Necati Bilgen, Kemal Tecimen, ben, Süleyman Şatır ve İslam Gölge olarak sıralandık…

Bütün herşey tamamlandıktan sonra yola koyuluyoruz. Şehir merkezinde ilerliyoruz.

Tekirdağ geride kalıyor, geriye bakarak fotoğraf çekiyorum.

Balıkçı tekneleri de denizdeler…

Buradan sonra İslam geriye dönüyor. Sevgili İslam’a bizimle ilgilendiği için çok teşekkür ederiz. Çok güzel vakit geçirdik birlikte.

Biz yolumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Necati Abim tüm dinçliği ile pedal başında…

Tekirdağ’ı saat 9:21’de geride bırakıyoruz ve Silivri’ye doğru hızla ilerliyoruz. Yolumuz inişler ve çıkışlar ile devam ediyor.

Yolumuz üzerinde bulunan ilk ilçemiz ise Marmaraereğlisi. Bu ilçeye 31 km sonra ulaşacağız.

Deniz kenarından manzaralar…

Pek fotoğraf çekmiyorum, İstanbul’a yaklaştıkça doğal manzaralar azalıyor. Tabela fotoğrafları ile idare ediyorum. 🙂 Marmaraereğlisi 15 Km…

Bir çırpıda km.ler altımızdan akıyor. Marmaraereğlisi’ye 5 km kaldı. Bir süre gittikten sonra bir petrol istasyonunda molaya duruyoruz. biraz soluklanmak iyi geliyor. Sodalarda bu sıcakta bizi epey serinletiyor.

Saatim 11:31 ve Marmaraereğlisi girişindeyiz. 37 km olmuş yola çıkalı. Ama hiç birimizde yorgunluk belirtisi yok. Silivri’ye doğru devam ediyoruz.

Buradan sonra Silivri’ye 29 km yolumuz kalıyor.

Yine bir mola veriyoruz ve sonrasında İstanbul İl sınırına giriyoruz. Turumun son şehrinin sınırlarına da girdik. Çok güzel bir duygu bu benim için. Benimle paylaşan dostlarım ile kucaklaşıyorum.

Gümüşyaka girişindeyiz, güzel bir tatil merkezi. Sevgili Süleyman Abim ile bir hatıra fotoğrafı çekiliyoruz.

Gümüşyaka’dan birkaç manzara…

Silivri’ye son 16 km kaldı. Hafif iniş ve çıkışlar burada da devam ediyor. Bunlarda yolumuzun tuzu biberi.

Buradan sonra Silivri’ye kadar hiç durmadan yola devam ediyoruz. Saat 15:05’te Silivri’ye giriş yapıyoruz. Sevincimi dostlarım ile paylaşıyorum. Süleyman Şatır, Necati Bilgen ve Kemal Tecimen. Birisinin fotoğraf çekmesi gerekiyor tabi ki. O nedenle Kemal Abimi göremiyorsunuz… 🙂

Silivri merkeze girerek kalacak yer bakıyoruz. Öğretmenevine gidiyoruz ama yer olmadığı için orada kalamıyoruz. Bizde Silivri’de uygun bir otel arıyoruz. Bu arada Kemal Abi burada kalmıyor ve İstanbul’a devam ediyor. İşleri olduğu için tabi ki. Süleyman Abi, Necati Abi ve ben ise otel arayışına devam ediyoruz. Birkaç yer bakıyoruz ama epey tuzlu geliyor.

Sonunda bir otel buluyoruz. Kötü mötü ama idare eder cinsten. Kişi başı 10 YTL felan. Benim ücretimi Süleyman Abi ödüyor. Odamıza çıkıyoruz, hatta tek başımıza değil bisikletlerimizi de çıkartıyoruz. 🙂 Odamızdan Silivri manzarası….

Bu da odamızın içi. Yataklar, bisikletler ve biz.

Bir anı ölümsüzleştirmek ne kadar da önemliymiş. Bunu şu an çok daha iyi anlıyorum. Canım abim, özlüyorum seni… 🙁

Odamıza yerleştikten sonra Silivri’yi gezmek için çıkıyoruz. Odamızdan inerken alt katımızda ki odada da iki tane bisiklet görünüyor. Bunlar epey yüklü, yabancılar herhalde. Yoklar ortalıkta, gelince görürüz dilerim.

Silivri Piri Mehmet Paşa Camii’yi geziyoruz…

Deniz kenarında yürüyoruz biraz, arada dinleniyoruz da tabi. Sevgili Süleyman Abim ile… 🙁

Bu da otelimiz… 🙂 Ne kadar güzel olduğunu buyrun siz görün.

Gölgelik bir yerde çaylarımızı içiyoruz. Sularımızı da içiyoruz tabi…

Çok güzel bir yol, başa kadar gidip dönüyoruz..

Burada bir tane de ben hatıra fotoğrafı çekiliyorum.

Karnımızı doyurmak için lokantaya gidiyoruz ve bir güzel doyuyoruz. Sonrasında akşam biraz daha dolaşıyoruz ve karpuz alarak odamıza gidiyoruz. Hepimiz aynı odada kalıyoruz. Bu arada diğer bisikletçiler gelmişler. Onlar ile tanışıyoruz. İtalyanlar, İtalya’dan İstanbul’a geliyorlarmış. Onlarında turu yarın İstanbul’da bitecek. 2000 km’dir yoldalarmış. Yarın birlikte gitmek üzere sözleşiyoruz.

Bu arada arkadaşın bir tanesi beni tanıdığını söylüyor. Nasıl olur diyorum tabi ve makinesi çıkartarak bir fotoğraf gösteriyor. Fotoğraftaki Matthew 🙂 Çanakkale Ayvacık’ta karşılaştığım adam. 🙂  Matthew onlara benden bahsetmiş ve fotoğrafımızı göstermiş. Oradan tanımışlar beni. 🙂 Dünya ne kadarda küçükmüş dedirtiyor. 🙂

Akşam geç oluncaya kadar oturuyoruz ve sonrasında kendimizi yatağa atıyoruz. Sabah ola hayır ola, yarın büyük gün benim için. Turum son bulacak İstanbul Taksim Meydanında…

Yol Bilgileri

Tekirdağ – Silivri arası 69 km ve yol inişli çıkışlı. Bu yolun trafiği de aynı zamanda çok kalabalık. Ara ara banket çok daralıyor ve tehlikeli bir hal alıyor. Dikkatli bir şekilde yol almak gerekiyor. Marmaraeğerelisi ilçesi dışında birçok yerleşim yeri bulunuyor güzergahta.

Gün Toplam Km: 69,34 | Ort. Hız: 17,0 | Max. Hız: 45,1 | Bisiklet Kullanma Süresi: 04:03:40

Tur Toplam Km: 7422,00

97.Gün Harita ve Yükselti Tablosu (Tekirdağ-Silivri); Haritayı büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız?

Sevgi ve Saygılarımla…

Pedalla Türkiye 97.Gün ( Tekirdağ – Silivri )” üzerine bir düşünce

  • 02 Mayıs 2011, 23:03
    Permalink

    97.gün…süleyman bey gerçekten sende başka bir iz bırakmış…bunu her satırdan anlıyoruz…ama bu turda bayağı yanında olmuş…tabiki bunu hak ediyor….ALLAH rahmet eylesin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.