Yarın yoldayım

12 Mayıs 2007

Bugün Mayıs 12 ve günlerden Cumartesi.  Yarın sabah yolcuyum. Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum ve aylardır hazırlandığım tura saatler kaldı. Tura adapte olabilmek için eski iş yerim olan petrole çadır kuruyorum.

Geceyi çadırda geçireceğim. Akşamı ise arkadaşlarım ile muhabbet ederek geçiriyorum. Çaylarımızı yudumlarken bana desteğini esirgemeyen arkadaşlarım arıyorlar bir bir. Çok heyecanlıyım, yarın akşam kim bilir nerede ve ne şekilde olacağım? Tabi ki devam edecek akşamlarda? Bu soruların bilinmezliği ile çıkacağım yolculuğa. Hiç bilmediğim, hiç görmediğim coğrafyalarda tek başıma yol alacağım. Kendimle yüzleşeceğim diğer bir anlamda. Saatler geçmek bilmiyor, gece olsa da yatsam ve sabah çabucak olsa diye sabırsızlanıyorum. Saatin yelkovanı akrebi kovalıyor ve arkadaşlarım teker teker gidiyorlar. Kalıyorum yapayalnız. Bende daha fazla vakit kaybetmeden çadırıma doğru yöneliyorum.

Yatma hazırlıklarına başlıyorum, aynı zamanda uykumun gelmesini bekliyorum. Ama nerde? Gözümü uyku tutmuyor. Daha önce bu kadar heyecanlandığımı sanmıyorum (ilk kız arkadaşımla buluşma anını saymazsak). Uyku tutmuyor, çadırımda bir o tarafa bir bu tarafa dönüp duruyorum. Daha fazla dayanamayıp çadırdan dışarı atıyorum kendimi. Amacım biraz yıldızları izlemek ama maalesef hava kapalı. Birkaç yıldız dışında bulutlarla dolu bir hava var. Yarın inşallah yağmur yağmaz diye dua etmekten başka bir şey gelmiyor elimden. Tekrar çadıra dönüyorum, uyku tulumu içinde dönmelere devam ederken uyuyakalıyorum.

Sevgi ve Saygılarımla…

This entry was posted on Cumartesi, Ağustos 7th, 2010 at 20:41.
Kategori: Pedalla Türkiye.

6 Yorum,

 1. cihan aksoy

  Her satırı defalarca ve zevkle okuyoruz Serkancığım.

 2. Canım abicim benim, takibin beni çok mutlu ediyor…

  Sevgilerimle…

 3. Serkan abi ben de seninle birlikte heyecanlandım şimdi.Paylaşımın için teşekkürler…

 4. Bende teşekkür ederim Ozancım… Bu heyacanı yaşaman dileği ile…

 5. Bisiklet sever olarak sizi destekliyorum, uzun yolculuk benimde herzaman hayalim olmuştur, inş kazasız belasız varırsınız.

 6. semihoca

  harikasın..anlatımında bi okadar…acayip heyecanlandım…hadi be yarın olsun …

Yorum Yaz “Pedalla Türkiye ( Erzincan )”

Serkan TAŞDELEN | pedalla.com | .net | .org | serkantasdelen.com.tr | Tüm hakkı saklıdır | 2014