Gezgin Pedallar Seyr-i Muğla 4.Gün ( Akyaka – Köyceğiz )

18 Ekim 2011

Gezgin Pedallar Seyr-i Muğla Buluşması giderek daha bir güzelleşiyor. Bir yandan sayımız azalırken, bir yandan da artıyor. Akşam ani bir haberle Levent Abimizde dönmek zorunda kalıyor. ayrıldığı için üzülüyoruz ama geçerli mazareti içinde saygı duyuyoruz… Başka turlarda buluşmak dileği ile.

Aynı zamanda bugün Afyon’dan Aykut Abimiz ve Erzincan’dan da Suat kardeşimiz katılıyor. Suat’ı alıp eve geliyorum ve hep birlikte kahvaltı yapıyoruz, daha sonra gelen Aykut Abi ise apartta kalan arkadaşlar ile buluşuyor.

Oktay Abi, Feyyaz, İsmail, Suat ve ben olmak üzere 5 arkadaş annemin hazırlamış olduğu kahvaltı masasındayız. Annem ve babamda bizlere eşlik ediyor tabi… Muhteşem kahvaltı soframız… 🙂 Kevser’e gitsin bu masa.. 🙂

Muhteşem masamız ve etrafında muhteşem dostlarım… 😉

Saat 10:00’da hareket edeceğimiz için hiç kasmadan kahvaltımızın keyfini çıkartıyoruz. Sonrasında ise hazırlanıp aparta gidiyoruz. Dostlar ile buluşup yola çıkacağız. bugün yolumuz çok güzel, köy yollarından Karabörtlen’e gideceğiz, oradan sonra ise Köyceğiz’e kadar ana yolda ilerleyeceğiz.

Saat 10:00’u biraz geçtikten sonra hep birlikte yola koyuluyoruz. Tabi ilk uzun soluklu turumda olduğu gibi burada da annem arkamızdan el sallıyor. 🙂 Köy yollarında huzur ve mutlu bir şekilde ilerliyoruz.

Trafiği yok denecek kadar az olan yolda çok mutluyuz. Muhabbet ederek pedal çeviriyoruz. Bundan daha güzel ne olabilir ki? Havada ise dünden eser yok, bulut dahi yok. Hava kadar keyiflerimizde güzel…

Yolu tamamı ile kapatıyoruz ve arkadaşların yol anılarını dinliyoruz. sakın yanlış anlamayın, yolda trafik neredeyse yok. Bu şekilde giderken sadece bir tane araç geçti, ona da yolumuzu verdik, sonra muhabbete devam…

Portakallık köyüne kadar süper manzara eşliğinde gidiyoruz. Herkes halinden memnun… İşte budur, istediğimiz şey bu zaten. herkes kendi aleminde ve mutlu. Gezgin Pedallar buluşmasının en önemli amacı bu…

Portakallık Köyünde bir kahveye oturuyoruz ve çaylarımızı ısmarlıyoruz. Aykut Abinin Afyon’dan bizlere getirdiği lokumu ise hep birlikte paylaşıyoruz. Tekrar buradan da teşekkürlerimi sunuyorum abicim.

Enes dostuma selam olsun…

Burada verdiğimiz moladan sonra tekrar yola çıkmak üzere hazırlanıyoruz. Karabörtlen köyüne kadar bu şekilde devam ediyoruz. Sonrasında ise D400 ana yoluna çıkıyoruz ve herkes kendi temposunda Döğüşbelen köyüne kadar gidiyor. Burada bizi Köyceğiz’den Asuman Abla karşılıyor. Köyceğiz’de bizlere kamp yeri ayarladığı için çok şanslıyız. Bu güzel jest için kendisine de buradan teşekkür ediyoruz.

Bütün ekip Döğüşbelen’de toplandıktan sonra hep birlikte Asuman Ablanın rehberliğinde Köyceğiz’e doğru grup olarak pedal çeviriyoruz. Köyceğiz’e giriş yapıyoruz ve göl kenarından kamp alanımıza gidiyoruz.

Yaz sezonu sona erdiği için kamping sadece bize ait. Herkes gözüne kestirdiği yere çadırını kuruyor. Akşam yemeğine kadar çadır kurma ve dinlenme olarak vakit geçiriyoruz.

Yemek için Asuman Abla ve Cihan Abinin önerisi ile bir lokantaya gidiyoruz. Hep birlikte oturuyoruz, ama bazılarımız bende dahil farklı bir yere yemeğe gidiyoruz. Ekonomiklik felsefesi yani. 🙂

5 TL = Kiremitte kuru fasulye, pilav, salata ve çay… 🙂

Tam yemek sırasında daha önce beni ve Feyyaz’ı Aksaray’da misafir eden Merih Abi ile buluşuyoruz. Emekli olduktan sonra Köyceğiz’e yerleşmiş. Burada olduğundan haberimiz vardı ama yarın buluşmayı planlıyorduk. Bu çok güzel bir sürpriz oldu.

Yemeğin ardından şaraplarımızı alıp kamp alanına gidiyoruz. Burada keyif yapacağız, ama öncesinde Merih Abiyi, eşini ve oğlunu ziyaret etmek için eve gidiyoruz. Birkaç bardak çayımızı içtikten sonra müsaade isteyerek ayrılıyoruz. Bu güzel misafirperverlik için teşekkür ederiz.

Akşam olduğunda ise artık toparlanıyoruz hep birlikte. Muhabbet masamızı donatıyoruz. Şaraplarımız biraz kötü çıkıyoruz. Bir iki tane 1.5 litrelik almıştık, Cihan Abi de bir tane 1.5 litrelik getirdi. 4.5 litre berbat şarabımız var. 🙂 Nasıl bitecek bilmiyoruz.

Gece sonunda 4.5 litrelik berbat şaraptan 1 litre kadar kalmıştı. İnat ettim ama bir türlü bitiremedim. 🙂 Gece herkes çadırlarına döndükten sonra Feyyaz dostum ve İso ile göl kenarında gezintiye çıkıyoruz. Göl üzerinde bulunan dubaların üzerine çıkıp yıldızları seyrediyoruz. İso’nun gelmesi biraz sorun oluyor ama 15 dakika sonunda gelebiliyor. 🙂 Bu apayrı bir hikaye, şimdi derine girmeyeyim. 🙂

Gün biter ve çadırda buluruz kendimizi 🙂 İyi geceler dostlar…

Gün Toplam Km: 43,81 | Ort. Hız: 17,1 | Max. Hız: 61,2 | Bisiklet Kullanma Süresi: 02:33:21

Tur Toplam Km: 164,43

4.Gün Harita ve Yükselti Tablosu (Akyaka – Köyceğiz); Haritayı büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız?

Sevgi ve Saygılarımla…

NOT: Fotoğraf desteği için sevgili Can Sarı turdaşıma çok teşekkür ederim?

onceki-gunorta-gunsonraki-gun

Gezgin Pedallar Seyr-i Muğla 4.Gün ( Akyaka – Köyceğiz )” üzerine 3 düşünce

 • 02 Kasım 2011, 22:18
  Permalink

  suat ı görmek hoş oldu yanınızda…toprağım hani…valla süper kalabalık…km ler tam benlik miş…özledik seni taşıdelen….

 • 02 Kasım 2011, 22:21
  Permalink

  mvkfkvlfmfudoıudlqjwaijdjoejıkıe dndkjhdjkdhjdhdjjdbddbdkhdd jıeeıeeık hkpfoözxlffgfffjkgkgflgkglmhhmhkg totoofoorjkıkırorıo roroorjurıkoen trpptkrkouqudşlşejıeıpnjeeoepeğe
  üwprrğprğü-rroorpğrpropjıfm
  (bu yazılar atahan tarafından yazıldı….tercüme edeyim….erzincandan sevgiler diyor…)

 • 02 Kasım 2011, 23:53
  Permalink

  🙂 Harikasınız hocam,
  Bende sizleri özledim, birgün tekrar tur yaparız dilerim…
  Atahan’ı öperim, sevgilerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.