Muğla Bisiklet Buluşması

31 Mart 2013

Merhaba Arkadaşlar,

Muğla Merkez ve ilçelerinde yaşayan bisikletçilerin buluşma gününde ben de oradaydım. 30 Mart Cumartesi ve 31 Mart Pazar olmak üzere iki günlük bir plan program yapılmıştı. Cumartesi günü işlerim dolayısı ile ancak akşam katıldım, Pazar günü ise bütün gün ben de arkadaşlarımın yanındaydım.

Cumartesi akşamı arkadaşlar ile Akyaka’da buluştuk ve birlikte bir şeyler içmek için mendireke gittik. Hep birlikte çok güzel vakit geçirip yarın buluşmak üzere ayrıldık.

Tur Günü

Pazar günü saat 10:00’da azmak kenarında buluşuyoruz. Uzun zamandır görmediğimiz eş dost ile hasret gideriyoruz. Saatlerin bir saat ileri alınmasından kaynaklı geç kalan arkadaşlarımızı bekliyoruz. Saat 10.00’da çıkmamız gerekirken 11.00’de çıkma kararı alıyoruz. Bu sırada giderek kalabalıklaşan grubu fotoğraflıyorum.

DSCN9192

DSCN9194

Oturmaktan sıkılınca  birkaç arkadaşla azmak kenarında  dolaşmaya çıkıyoruz.

DSCN9197

Kendimi de bir şekilde fotoğrafın içine yerleştiriyorum 🙂

DSCN9199

Pedalla gençliği.. 🙂 Sevgili Burçin ve Damla Burdur’dan geldiler ve bugün bizimle birlikte pedal çevirecekler. Damla da yeni bisikletini test etmiş olacak.

DSCN9206

Şimdi de azmağı izleyelim. 🙂

DSCN9208

Saat 11.00 gibi yola çıkıyoruz. Azmak kenarından Idyma’ya devam ediyoruz ve burada ilk mola veriliyor. Fotoğraf çekerek geriden gelenleri bekliyoruz. 70-80 kişi kadar varız. Muğla’da aktif bisiklet kullanan sayısı bundan çok daha fazla ama ancak vakti olanlar şu an aramızda.

DSCN9209

Gökova’ya doğru devam ederken makinem elimde çekerek pedal çeviriyorum.

DSCN9215

Toplu bisikletçi fotoğrafları çok güzel oluyor. O nedenle giderek sayımızın artması gerekiyor. 🙂

DSCN9217

Gökova köyünden sonra Yeşilova’ya doğru devam ediyoruz. Manzaramız çok güzel.  Yol arkadaşım ise yine Dahon. 🙂

DSCN9219

Arkadaşlarımız muhabbet eşliğinde yolun ve bisikletin tadını çıkartıyorlar.

DSCN9221

Yeşilova köyünden Ataköy’e dönecek rotamız. Burada tekrar toplanıyor ve dinleniyoruz. Pek yol gelmedik ama yine de toplanmak için duruyoruz.

DSCN9223

Bu defa yine güzel bir yolda Ataköy’ e devam ediyoruz.

DSCN9224

DSCN9227

Herkes mutlu, ne güzel bir görüntü… 🙂

DSCN9228

DSCN9229

Tarlalardan sonra orman içine girdik. Burada iniş başladığından çok dikkatli pedallıyoruz . Bir kaç küçük kaza dışında bir sorun yok.

DSCN9231

Ataköy’de durduğumuzda bir çocukta tarihi eser sayılabilecek katlanabilir bisiklet görüyorum. Fotoğraf çekme isteğimi ilk başta geri çevirse de ikna ediyorum onu. 🙂

DSCN9232

26-27-28 Nisan’da yapılacak olan Katlanabilir Bisiklet Festivali sitesi için bu güzel bisikleti tek başına çekmeden edemiyorum. 🙂

DSCN9235a

Mola bitti ve tekrar yola devam ediyoruz. Şirinköy içinden geçerek Akçapınar’a gidiyoruz.

DSCN9251

Akçapınar’a kadar yüksek tempolu geliyoruz. Daha önceki turlarımızda burada hep tost yerdik. Ama son bir yıldır burayı protesto ediyoruz. Kalitesini düşürdü ve özellikle hizmet içler acısı. O nedenle 10-15 kişi burada yemek yememe kararı alıyoruz. Marmaris’ten ve Köyceğiz’den gelen arkadaşlar buradan ayrılacakları için onlarla vedalaşıp Akyaka’ya devam ediyoruz. Bu güzel manzarada fotoğraf çekilmeden olmaz tabii ki diyerek geçiyoruz sıraya.

DSCN9257

Yine yol arkadaşım ön planda. 🙂

DSCN9259

Eksikler tamamlandı ve son bir kare daha… 🙂

DSCN9262

Akyaka’ya devam ediyoruz. Belde girişinde ön grup ile irtibatı koparıyoruz. Bu sırada biz mevlüt yemeği olan yere varıp oturuyoruz. Bu sırada arkadaşlarımız da geliyor ve hep birlikte karnımızı doyuruyoruz. Bizim için çok güzel oluyor bu. Yemek üstüne Allah kabul etsin diyerek duamı okumayı ihmal etmiyorum tabii. 🙂

DSCN9263

Bu güzel insanlarla buluşmayı sonlandırarak ayrılıyoruz. Muğla’ya dönecek arkadaşlarla vedalaşıyoruz. Yeni turlarda tekrar birlikte pedal çevirmek dileği ile…

Akyaka, Yeşilova, Ataköy, Akçapınar, Akyaka Güzergah ve Yükselti Haritası;

mugla-harita

Sevgilerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.