Bodrum Bisiklet Gezisi

bodrum-banner

17 Kasım 2013

Merhaba Pedalla Dostları,

Daha önce yapmış olduğumuz Bodrum Yarımadası Bisiklet Turu‘nun ardından bu yıl da Bodrum Bisiklet Gezisini düzenledik. Daha önceki rotamıza göre farklı bir rota belirledik. Yarımadanın görmediğimiz farklı yerlerinde pedal çevirip, keyifli dakikalar geçirdik.

Pazar günü saat 9.00’da Bodrum’dan arkadaşlarımızla buluşup tanıştıktan sonra 14, 15 kişi olarak hareket ediyoruz. İlçe merkezinde barlar sokağından geçip Bodrum-Muğla yoluna çıkıyoruz. Torba kavşağına gelene kadar ısınıyoruz. Burada kısa bir mola verip, grup toplandıktan sonra hep birlikte yola devam ediyoruz.

DSC_0491

Bodrum yarımadasının doğu tarafındayız. Ara ara molalar vererek turumuza devam ediyoruz. Vakit geçtikçe Bodrumlu arkadaşlarla kaynaşıyoruz. 🙂

DSC_0493

Ekipten birkaç kare…

DSC_0494

DSC_0496

Torba’dan sonra neredeyse Göltürkbükü kavşağına kadar tırmanıyoruz. Burayı herkes kendi temposuyla çıkıyor. Kavşaktayine geride kalan arkadaşlarımızı bekliyoruz.

DSC_0497

Burada bekleme süremiz fazla uzayınca ekibi ikiye ayırıyoruz. Bir grup direkt Gündoğan’a , diğeri ise Göltürkbükü’nü gezip ardından Gündoğan’a gidecek. Göltürkbükü’den sonra Bağarası mevkinden geçerken karşımızdaki adayı görüyoruz.

DSC_0499

Bol inişli çıkışlı yollardan Gündoğan’a ulaşıyoruz. Burada diğer arkadaşlarla buluşup çay, kahve içiyoruz.Bizi yolda görüp yanımıza gelen bir abimizle tanışıyoruz. Bisiklete gönül vermiş, bizim gibi gezmek istiyor. Gerekli irtibat bilgilerini paylaşıyoruz. Bir dahaki Bodrum turunda belki bizimle pedallar, kim bilir. 🙂

Gündoğan molasının ardından Yalıkavak’a doğru devam ediyoruz. Burada yaşayan arkadaşımız Kerim rehberliğinde, ara sokaklardan geçerek belediyenin tesisine kadar gidiyoruz.

DSC_0500

Burada karnımızı bir güzel doyuruyoruz. Üzerine çaylarımızı da içip bir süre dinlenmeye geçiyoruz çünkü sonra güzel bir tırmanış bizi bekliyor. 🙂 O nedenle enerji depolasak iyi olacak.

Saat 13.30’da hareket etmeden hemen önce topluca fotoğraf çekiliyoruz.

DSC_0501

Yalıkavak’tan çıkar çıkmaz tırmanış başlıyor ve yel değirmenlerine kadar devam ediyor. Burada herkes kendi temposunda pedal çeviriyor.

DSC_0503

Biraz daha ısınmak adına asılıyorum pedallara. Yel değirmenlerine ulaşıp arkadaşlarım gelene kadar manzaranın tadını çıkartıyorum. 🙂

Yukarıdan Yalıkavak’ın görünümü ayrı bir güzel ama bu kadar yapılaşma güzel değil tabii.

DSC_0504

Tarihi yel değirmenlerini gezmeye koyuluyorum. İçini de keşfetmek için kapısından içeriye giriyorum.

DSC_0505

DSC_0506

Dayanamayıp en üstüne kadar çıkıyorum. Gelen arkadaşları buradan izliyorum bir süre…

DSC_0508

Bu sırada aşağıdan Kerim beni fotoğraflıyor.

DSC_0505a

Yukarıdan el sallıyorum. 🙂

DSC_0509

Arkadaşlarımız gelince burada da birlikte fotoğraf çekiliyoruz. Ardından Ortakent’e doğru inişe geçiyoruz.

DSC_0510

Ortakent’ten Yalı’ya doğru portakal ve mandalina bahçelerinin yanından, ara yollarda ilerliyoruz. Buradan da Bitez’e devam ediyoruz. Merkeze yaklaşınca arkadaşlarımız teker teker ayrılmaya başlıyor.

DSC_0515

Biz de başladığımız noktaya giderek turumuza son veriyoruz. Çok güzel bir turu daha geride bırakmış olmanın hüznü ile toplanmaya başlıyoruz.

Bu turda bizi yalnız bırakmayan Bodrum Bisiklet Kulübü üyelerine çok teşekkür ediyoruz. Göstermiş oldukları misafirperverlik bizi çok mutlu etti. Bizler de Muğla’ya bekliyoruz artık. 🙂

Bodrum Bisiklet Gezisi Güzergah ve Yükselti Haritası:

bodrum-harita

Saygılarımla…

Bodrum Bisiklet Gezisi” üzerine 4 düşünce

 • 27 Aralık 2013, 01:47
  Permalink

  Güzel bir kaynaşma turu oldu.
  Sizleri tanıdığıma çok memnunum.
  Umarım yeniden birlikte pedallarız. 🙂

 • 02 Ocak 2014, 12:58
  Permalink

  Katılmayı çok istediğim bir turdu,yine nasip olmadı:((
  Güzel bir tur olmuş,arkadaşların pedallarına sağlık…

 • 06 Nisan 2014, 00:42
  Permalink

  Bu güzergah kaç km toplamda?

 • 13 Mayıs 2016, 16:12
  Permalink

  MERHABA BODRUM 6 GÜNLÜK bisiklet Turu yapabileceğimiz ama cadirimizla uygun ücrete veya ücretsiz ama güvenli konaykalyabilecegimjz KOYLAR yerler nereler VARDIR ACABA. Çok tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.